Knižní bestsellery – jakou knihu si přečíst?

Ať už máte oblíbený knižní žánr, ke kterému se rádi a pravidelně vracíte, nebo čtete vše, co vám přijde pod ruku, když hledáte nové knihy, které si přečíst, můžete občas zabrousit do sekce bestsellery. Jde o kategorii knih, které jsou mezi čtenáři velmi oblíbené. Jde o nejvíc kupované knihy napříč knihkupectvími. Které knihy stojí za přečtení? Přinášíme malý výběr napříč žánry a nakladatelstvími. Která bude ta vaše oblíbená?

Listopád – Alena Mornštajnová

Přemýšleli jste někdy nad tím, jak a kam by se váš život ubíral, kdyby události listopadu 1989 dopadly jinak? Jaký by byl váš osud? Kam by se ubíraly nejen vaše životy, kdyby komunismus neskončil a stále zde panovaly stejné praktiky? Spisovatelka Alena Mornštajnová přináší román, ve kterém není o dramatické chvíle nouze. Proti sobě se ocitají dvě ženy, které by to nikdy nečekaly.

Šikmý kostel I., Šikmý kostel II. – Karin Lednická

Příběh o pastevecké vesnici, která rozkvétala díky těžbě uhlí a později kvůli stejné těžbě zanikla. Každý z hrdinů prožívá nové výzvy a bere je sobě rovným způsobem. Druhý díl knihy ukazuje, co vše natropila předchozí doba. Jak se nová generace projevuje, co vše si oproti té předešlé už může dovolit. Příběh má v sobě zakomponované skutečné události.

Zuzanin dech – Jakub Katalpa

Příběh zasazen do třicátých let dvacátého století vypráví, jak hlavní hrdinka Zuzana mění své bezstarostné dospívání. Během německé okupace jí nezbývá nic jiného. Z bezstarostné dívky se stává dívka, která má předem určený osud. Má totiž židovský původ. Konec války znamená návrat z koncentračního tábora. Jak se vrátit a začít znovu žít?

Wim Hof – Ledový muž – Wim Hof

Síla otužování a Wim Hof metody se rozrůstá po celém světě. Tato kniha je jediná autorizovaná a vypráví o Ledovém muži, jeho převratné metodě a fyzických kouscích, které posouvají hranice nemožného. Běžel naboso maraton napříč pouští, vydrží dvě hodiny v ledové vodě, vyjde na Mount Everest bez kyslíkové bomby a podobně.

Zdroj foto: thodonal88 / Shutterstock.com

Tiché roky – Alena Mornštajnová

Příběh pojednává o uzavřené dívce Bohdaně, která žije se svým otcem a Bělou. Otec je mrzout a Běla se poddá všemu, co kdo řekne. V domě je cítit napětí a tajemství, které se Bohdana snaží rozluštit. Vedle toho se dozvídáme o Svatoplukovi, oddaném komunistovi, který celý život budovat socialismus, miloval svou ženu a dceři.

10 000 kilometrů pěšky Jižní Amerikou – Jan Rendl

Příležitostný cestovatel a prodavač se rozhodl přejít pešky Jižní Ameriku. Jde to? co všechno na své cestě potká? Jak se vypořádá s jazykovými bariérami, nebezpečnými kolumbijskými ulicemi nebo chudobě, která se objevuje na mnoha místech jeho cesty. Jaké překážky na své cestě překonává a doputuje do zdárného cíle?

A který žánr je ten váš nejoblíbenější? Sledujete na pultech knihkupectví všechny knižní novinky nebo se rádi pravidelně vracíte k léty ověřené klasice?

Mohlo by se Vám také líbit
Zanechte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.