Koberce v domácnosti zastávají mnoho pozitivních funkcí. Jaké jsou jejich vlastnosti

Zatímco ještě před několika desítkami let byl koberec součástí pouze domovů vyšších společenských vrstev a panovníků, dnes si jej může dovolit každý – a neměl by chybět v žádném obývacím pokoji.

Proč je dobré si do domu pořídit koberec? Za co mu budete vděčit a jak se zorientovat ve výběru toho správného kusu právě pro vaši domácnost?

Koberce nenechají vaše nohy prochladnout

Nemusíte mít právě chlupatý koberec, aby šlo ve vašem domově znatelně poznat, že došlo ke změně podlahové krytiny. Bohatě stačí, když si dopřejete koberec kusový, který položíte na místa, kde se nejčastěji pohybujete. Vaše nohy vám skutečně poděkují. Zejména ženy mívají často potíže s prochladnutím od nohou. Díky koberci můžete na veškeré trable zapomenout! Nohy budou pěkně v teple, a i během zimních měsíců rozhodně nezažijete žádné nepohodlí, co je spojené s podlahou bez koberců.

Koberec tlumí zvuky

Také je vám nepříjemné, že víte o každém pohybu člena vaší domácnosti? Na podlaze bez koberce je prostě a jednoduše nemožné se pohybovat potichu. Když zvolíte i ten nejtenčí zátěžový koberec, kroky najednou utichnou, a domov se stane příjemným místem, kde vám bude hezky. Ještě větší pohodlí bude, když si například do obývacího pokoje dopřejete plyšový kus. Nebudete mít ani tušení o tom, kdo v jaký čas vstává. Konečně se odhlučníte a užijete si klidné žití!

Zdroj foto: Lia Koltyrina / Shutterstock.com

Koberec do dětského pokoje

Rodiče malých dětí potvrdí, že mít malé dítko na koberci je mnohem praktičtější. Dětský koberec je příjemně barevný a děti si jeho vzory rády přidávají do svých her. A kromě estetického dojmu je i naprosto nezastupitelný, co se týče izolace. Děti si velmi často hrají na podlaze. Představa, že se miminko celý den plazí po chladné podlaze, příliš lákavá není. Stejně tak je příjemný pro školkové děti a děti mladšího školního věku, které tráví většinu času hraním na podlaze. Dětský koberec je prostě nenahraditelný pomocník.

Koberec do dětského pokoje má ještě jednu velkou výhodu – například „koberec silnice,“ kde jsou vyobrazeny křižovatky a různě propletené cesty, děti doslova milují. Stává se tak vítaným společníkem nejen pro malé, ale i pro odrostlejší děti.

Koberec doladí kouzlo domova

Asi všichni tušíme, o čem je řeč. Během letních měsíců člověk snese kde co, ale po zbytek roku se doma chceme cítit skutečně komfortně. Jestli máte všude po bytě chladivou podlahu, zřejmě ten pocit znáte. Prostě a jednoduše chybí teplo domova. Místo, kam se člověk rád vrací, kde je mu příjemně, se prostě musí vytvořit. Kusový nebo souvislý koberec běhoun vám vytvoří to, po čem jste tak dlouho toužili: harmonii a klidný kout.

Designová trefa

Obzvláště kusový koberec se vzory, kulatý koberec s vysokým vlasem nebo nadčasový perský koberec dokážou udělat s interiérem velké divy. Možná se i vy rozhlížíte po vašem domově a nenacházíte celistvost. Pomocí toho správného koberce si pomůžete k dokonalému a stylově čistému designu celého prostoru. Pokud chcete skutečnou bombu, zkuste vlněný koberec. Ten se stal hitem posledních let. Samozřejmě se v poslední době klade důraz na ekologickou udržitelnost. Pokud i vy patříte k vyznavatelům zero waste a upcyklování, zvolte pro váš interiér originální kousky pletené ze starých triček nebo z jiných kusů oblečení. Takovéto skvosty se dají využít i jako koberec do koupelny.

Koberec v domácnosti má mnoho úloh. Ještě jsme nezmínili senzomotorický koberec, který dokáže našim chodidlům nahradit pohyb ve volné přírodě. Zejména u dětí je umístění takového kousku velmi vhodné a žádané.

Už se těšíte, až se i ve vašem domově budete cítit jako v nebi? Dopřejte svým nohám pohodlí a pořiďte si praktický koberec.

Mohlo by se Vám také líbit
Zanechte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.