Kopretina a její pěstování aneb ozdoba ve váze i na zahradě

Kopretinu můžete znát jako oblíbenou květinu Leontýnky z pohádky Ať žijí duchové! nebo ze známé říkanky „má mě rád, nemá mě rád“. Ať už je důvod pro vysazení kopretin na vaší zahradě jakýkoliv, bude tato květina nádhernou ozdobou záhonu nebo také vašeho jídelního stolu. Podívejte se, jak snadno se kopretina pěstuje.

Kopretina: Pro někoho okrasou, pro druhého plevelem

Někteří zahradníci mohou kopretinu nařknout pojmenováním plevel, už to jasně ukazuje na jednoduché pěstování této rostliny. Kopretina totiž dokáže růst v kdejakých podmínkách, daří se jí i v horším podnebí. Vždyť její původ je z drsné horské oblasti Pyrenejí. Nejčastější odrůdou kopretin je ta klasická, kterou znáte s jasně žlutým středem a něžnými bílými květy. Existují však také jiné druhy kopretin, které mohou kvést trochu jiným způsobem.

Kopretiny můžete vysadit kdykoliv

Ve chvíli, kdy se rozhodnete obohatit svou zahradu o krásné kopretiny, nemusíte čekat na vhodnou dobu výsadby. Kopretina velkokvětá, která je nejrozšířenější odrůdou českých zahrad, je nenáročná trvalka. Můžete i vysadit na začátku jara nebo klidně na konci sezóny na podzim, těsně před úderem mrazů.

Zdroj foto: Yaman2407 / Shutterstock.com

Minimální péče, maximální potěšení

Kopretiny rostou a kvetou téměř po celou dobu sezóny, nemusíte se tak bát uschlé rostliny uprostřed vaší zahrady. Tato trvalka vás potěší velkým množstvím krásných květů, které i po utržení vydrží ve váze dlouhou dobu. Váza plná něžných kopretin bude nádhernou ozdobou vaší jídelny.

Vhodné místo na zahradě?

Pokud chcete dopřát kopretině vyloženě ty nejlepší podmínky pro květenství, pak ji vysaďte na jaře či na podzim na vlhčí část zahrady. Půda by však neměla být úplně celá přemokřená, měla by mít dostatečné množství živin a neměla by jí chybět alespoň průměrná propustnost.

Tento druh krásné zahradní květiny vám bude dělat radost po celou sezónu a stane se tak romantickým doplňkem k ostatním letničkám na vašem záhonu.

Mohlo by se Vám také líbit
Zanechte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.