5 zajímavých míst na ostrově Malta

Ostrov Malta je sluncem zalité místo na pomezí Evropy a Afriky. Je to ostrov, kde je více než 300 dnů v roce na nebi úplně jasno. To se pak krásy ostrovů objevují jedna báseň.

Kam se vydat, abyste si dokonale vychutnali jejich krásu?

Kdy navštívit Maltu?

Díky jedinečné poloze ve Středozemním moři je klima na ostrově velmi mírné. Kdy bude nejlepší počasí? Malta se vyznačuje dlouhým a suchým létem a deštivou zimou. V podstatě se často stává, že od května až do konce srpna na ostrově neprší téměř vůbec. Pocit vedra bývá odlehčen příjemným vánkem, který vane od moře.

Když se však proudění otočí, přímo z africké pouště vane scirocco, dusno a teplota se ještě zvětší. To je Malta. Počasí je dobré sledovat, abyste věděli, co na sebe. Ať se hnete, kam chcete, jedno je jisté – bude to nádherná dovolená! Malta má více než 300 slunečných dnů v roce.

1.   Modrá laguna na ostrově Comino

I když se na ostrově nachází bezpočet historických památek – a to včetně prehistorických nalezišť, nezapomeňte si při objevování nalézt také čas pro odpočinek. Jedny z nejkrásnějších pláží naleznete na ostrově Gozo, Comino, i na ostrově Malta. Mapa ostrovního státu vám napoví, že zde rozhodně nebude nouze o pláže pro celou rodinu, ale i pro skrytá místa, která budete mít jen a pouze pro sebe.

Rozhodně tak nevynechejte například modrou lagunu na ostrově Comino. Tyrkysově modré moře, čistá písečná pláž a ideální podmínky pro šnorchlování. Až si dosyta užijete tyrkysového moře, objevujte dál. Lidé, kteří přijíždějí na ostrov Malta, pláže přímo vyhledávají. Pláže na Maltě jsou proslulé po celém světě pro svou čistotu a malebnost.

2.   Hlavní město Valletta

Možná vás na ostrov dopraví Air Malta, a vy se tak octnete uprostřed letiště Malta nedaleko centra krásného města Valletta. V něm si můžete dosyta užít pořádnou porci historie, kultury, nebo festivalů. Objevte historické budovy, muzea a úzké uličky plné barů a kaváren. Právě zde se psaly dějiny země, která byla udělena maltézským rytířům samotným králem Španělska již v roce 1530.

Za návštěvu stojí katedrála svatého Jana ze 16. století, nebo bývalá rezidence maltézských rytířů, Velmistrovský palác. V hlavním městě si nenechte ujít muzeum archeologie, kde naleznete až 5 tisíc let staré artefakty.

3.   Citadela na ostrově Gozo

Ostrovní stát se rozprostírá na třech ostrovech, jak jsme si již dříve vyjmenovali. Jedním z nich je i ostrov Gozo. Proto když přiletíte na Malta airport, nezapomeňte se informovat o možnostech přepravy na Gozo. Nejčastěji se jede trajektem Gozo – Malta, kde jste cobydup, jelikož transfer trvá jen něco okolo 25 minut. Ve středu ostrova se nachází hlavní město Goza, Victoria. Ta je někdy známá také pod názvem Rabat.

Dominantou města je obrovská středověká citadela, ze které je úchvatný pohled na celý ostrov. Obdivovat můžete zachovalé opevnění, úzké kamenné uličky, katedrálu i malé náměstí. Z výhledu na kopci uvidíte i několik kilometrů vzdálený ostrov Malta. Dovolená snů může být ještě umocněna návštěvou jedné z mnoha restaurací nabízejících lahodné středomořské pokrmy.

4.   Mdina

Co dále nabízí ostrov Malta? Zajímavosti naleznete i ve starobylém hlavním městě ostrova jménem Mdina. Zde můžete obdivovat středověké historické centrum, překrásné budovy a kostely. V blízkosti města se nachází římská vila s dochovanými mozaikami.

5.   Mořské oko

Tato skvěle ukrytá laguna se nachází v severním cípu ostrova. Před návštěvou se podívejte na předpověď počasí. Malta je sice slunečná, ale u tohoto místa si musíte pohlídat i vítr a vlny. Dá se na něj doplavat, nebo si půjčit loďku či kajak. Ideální zážitek pro romantické duše.

TIP: Stejně krásným ostrovem plným historie a romantiky je Santorini, které vás nadchne svojí atmosférou a určitě stojí za navštívení.

Malta je plná historie a přírodních krás. Rozhodně bude patřit k místům, na která budete s láskou vzpomínat.

Mohlo by se Vám také líbit
Zanechte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.