Sevilla je skvělé místo na dovolenou pro celou rodinu

Španělsko se stalo jedním z favoritů, co se týče letních rodinných dovolených. A není se čemu divit. Nádherná prastará kultura, jenž se proplétá s moderní dobou, uchvátí každého cestovatele.

Jedním z nekrásnějších míst této země je Sevilla, hlavní město stejnojmenné provincie na jihu Španělska.

Je libo trochu flamenca?

Možná vás to překvapí, ale kořeny tohoto tance sahají až do hlavního města Andalusie — Sevilla, stejně tak jako světově proslulé býčí zápasy, jejíchž původ si řada lidí plete s Mexikem nebo Jižní Amerikou. Tanec vznikl v 15. století v romské komunitě. Při návštěvě města tak buďto narazíte na pouliční tanečníky, nebo si můžete připlatit za profesionálnější vystoupení v místních podnicích a divadlech. 

Zdroj foto: Tupungato / Shutterstock.com

Kultura v Sevilli

Pokud vás třetí den omrzí válení se na hotelu a neustálý přísun koktejlů, můžete si jeden den vyčlenit na prohlídku městských památek. V nabídce jich je totiž hned několik, od Katedrály svaté Panny Marie až po Alcázar. Sevilla se může pyšnit nejedním architektonickým skvostem. Jestliže vás zajímá umění, ať už to nové nebo starší, určitě si nenechte ujít návštěvu Museum of Fine Arts of Seville, které patří mezi nejkrásnější muzea v celém Španělsku, přičemž vstup do něj máte jakožto občané Evropské unie zdarma. Při procházce se nebojte zavítat do světoznámé The Santa Cruz Quarter. Tato stará židovská čtvrť dnes láká davy turistů z celého světa.

Vyrazte za mořem

Jelikož se hlavní město Andalusie nachází ve vnitrozemí, výlet na pláž vám po tom všem chození může přijít vhod. Průměrná cesta k moři trvá zhruba necelou hodinu a půl, takže pokud vyrazíte hned ráno, užijete si klidný den u vody. Navštívit můžete například Playa de Matalascañas, která je od Seville vzdálená asi sedmdesát minut. Nabízí řadu vodních aktivit, jako je zapůjčení skútru, paragliding nebo potápění s instruktorem. Pár hodin u moře poslouží jako skvělý odpočinek nejen pro vás, ale i vaši ratolest, co vodní atrakce jistě náležitě ocení.

Kam na výlet?

Jestli vás zajímá i něco jiného než Sevilla, památky lze najít nedaleko města. Stačí si na jeden den pronajmout auto nebo se přidat k turistické skupině. Většina hotelů pořádá pro svoje hosty zájezdy, ovšem pokud toužíte okusit španělské vnitrozemí na vlastní pěst, jen do toho! Jednou ze mimoměstských krás, které stojí za pozornost je Córdoba. Ta je od Seville vzdálená necelé dvě hodiny. Toto město skrývá mnohá nádherná zákoutí, jako je La Mezquita (Velká mešita), zvonice Torre del Alminar nebo naprosto dechberoucí univerzitní botanická zahrada (Jardín Botánico) společně s pevností Alcázar de los Reyes Cristianos.

Dejte šanci španělské kuchyni

Až vás omrzí všechny ty monumentální památky, Sevilla má pro vás nachystanou řadu úžasných restaurací, co stojí za to vyzkoušet. Jednou z nejznámějších je Abantal, které velí světoznámý šéfkuchař Julio Fernández Quintero. Pokrmy jsou převážně inspirovány andaluskou kuchyní a restaurace jako taková se může pochlubit Michelinskou hvězdou.

V případě, že ale toužíte okusit něco z modernějších divů kulinářství, pak můžete navštívit La Azotea. Zde se kuchaři soustřední převážně na mořské plody a maso a pyšní se také nejlepším tapas ve městě. Stejně tak tu najdete i velice pestrý výběr kvalitních španělských vín. Rezervace je však vhodné provádět pár hodin dopředu, protože podniky bývají obvyklé plné, a to hlavně ve večerních hodinách.

Do Španělska pohodlně a levně

Než vrazíte za krásou Španělska, nezapomeňte včas sledovat předpověď počasí. Sevilla se většinu roku drží teplotně průměrně u dvaceti stupňů, až na leden a únor, kdy je zde větší množství srážek. Ideální dobou pro návštěvu tedy bývá březen nebo duben, kdy zde není takový příval turistů jako například v létě během sezóny.

S vychytáním správné akce u nízkonákladové společnosti vás letenky mohou vyjít i na necelé dva tisíce. Ubytování je nejlépe pořídit přes ubytovací portály.

Mohlo by se Vám také líbit
Zanechte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.