Dovolená v Toskánsku nabízí krásné pláže, kopce i vinice

Slunečné Toskánsko nabízí svým návštěvníkům kouzelnou atmosféru – krásné vinice i malebné kopce kolem. Není divu, že Toskánsko patří mezi nejkrásnější italské provincie.

I díky nim můžete narazit na krásy velice oblíbeného Toskánska, které se stalo hitem posledních let. Uchvátí tento italský kraj i vás?

Toskánsko je plné dobrodružství

Jedinečnou výhodou, kterou dovolená v Toskánsku nabízí, je rozmanitost služeb a možností. Na své si tak přijdou početné rodiny s dětmi, a stejně tak zamilované páry, co utíkají před starostmi všedních dní. Své útočiště můžete najít na pobřeží Ligurského moře, ve Florencii, u jezera Arno nebo před šikmou věží v Pise. Ať už jste nadšenci do památek nebo toužíte po klidném nic nedělání na pláži, na své si rozhodně přijdete.

Nejkrásnější pláže v Toskánsku

Pro všechny milovníky odpočinku, co touží po troše klidu, je Toskánsko tou nejlepší volbou. Nabízí poměrně rozmanitý výběr pláží, a tak jich můžete během své dovolení okusit hned několik. Zajímavou volbou může být například pláž La Lecciona. Toto velice klidné místo si jako jedno z mála zachovalo svůj přírodní vzhled. Výhodou navíc je blízkost města Vierregia.

Pokud ovšem toužíte po něčem živějším, za návštěvu stojí rozhodně Marina di Cecina. Většina pláží v tomto letovisku nabízí lehátka, a dokonce se tvrdí, že zdejší moře je to nejčistější v celém Toskánsku. Jižně lze také najít pláže zadarmo nebo farmářské trhy. Zde je naprostou „must have“ záležitostí ochutnávka ovoce od místních pěstitelů.

Co je třeba vidět v Toskánsku?

V případě, že toužíte po troše kultury, zvolili jste správně. Itálie se sama o sobě může pyšnit bohatou nabídkou památek, muzeí a starověkých divů. Toskánsko nabízí skvosty jako je šikmá věž v Pise, Santa Maria del Fiore či středověký most Ponte Vecchio. Jestli ovšem nechcete trávit všechny své volné dny v muzeích, vyplatí se projet si Toskánsko autem. Nemusíte se řídit podle městských spojů a máte dostatek času objevit nejen kouzelná místa Florencie, ale také Pisu nebo Siennu.

Florencie vás nezklame

Ošidit se o návštěvu tohoto světového centra umění by bylo nepřijatelné. Při návštěvě města nesmíte vynechat Palác Pitti, který spadá do seznamu památek světového dědictví UNESCO. Leží na levém břehu řeky Arno už od patnáctého století. Uvnitř paláce lze také najít několik muzeí a galerií, mezi něž patří i Galleria Palatina, kde je možnost vidět přibližně 1000 děl z období baroka a renesance, včetně maleb Pavla Rubense.

Pokud umění není pro vás tím pravým ořechovým, můžete zkusit Museo degli Argenti neboli Muzeum stříbra, jenž dříve sloužilo jako stříbrná klenotnice a dnes jsou zde k vidění cennosti rodiny Medici ze zlata a stříbra. Nezapomeňte okusit místní restauraci a také slavné italské gelato. Co by to bylo za pořádnou dovolenou v Toskánku bez výtečné zmrzliny!

Toskánsko a jeho malebné vinice

Po náročném letním nicnedělání přijde vhod sklenička prvotřídního vína. Kde ho vzít? Máte štěstí, protože všude kolem je to samá vinice. Toskánsko je samotným srdcem italských vinic. Rozprostírají se prakticky všude kam oko dohlédne. Absolutní hvězdou je vinice Fontaleoni nedaleko města Certaldo. Toto rodinné vinařství nabízí 50 hektarů vinic, olivových hájů a lesů. Za ochutnávku stojí italská nejslavnější odrůda Vernaccia.

Kdy navštívit Toskánsko

Nejlepší volbou je vycestovat mimo sezónu, a to hlavně pokud se chystáte navštívit italské památky. Vyhněte se proto zejména srpnu, kdy je Toskánsko doslova zaplaveno turisty, navíc má v této době většina Italů dovolenou. Vhodná doba bývá na jaře nebo naopak na podzim.

Co se týče dopravy, nejlepší je zvolit cestování letadlem, vyplatí se sledovat zvýhodněné nabídky nízkonákladových leteckých společností.

Toskánsko je však poměrně pohodově dostupné i autem. Nezapomeňte při cestě do toskánska na dálniční známku Rakouska. O ubytování se postarají tradiční italské penziony, případně využijte služeb Airbnb.   

Zdroj: walksofitaly.com

Mohlo by se Vám také líbit
Zanechte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.