Santorini aneb dovolená, na kterou jen tak nezapomenete

Většina lidí se pravděpodobně shodne na tom, že jejich primárním cílem na letní dovolené je bezstarostné nicnedělání a zasloužený odpočinek. A kdo by se tomu divil?

Po několika měsících nezastavitelného pracovního koloběhu občas každý potřebuje na chvíli vydechnout a starosti všedních dní hodit na hlavu. A kde jinde si tenhle klid dopřát, když ne na snovém Santorini?

Dechberoucí pláže všude kolem vás

Dovolená na Santorini je snem spousty lidí. Ptáte se proč? Jedním z důvodů je neuvěřitelné množství nádherných, písčitých pláží. Za unikátnost některých z nich může hlavně dávná vulkanická činnost, která je znatelná například na barvě písku a kamenů, pokrývajících souostrovní pobřeží. Díky tomu tak lze dnes najít nejen klasické bílé pláže, ale také rudé, nebo dokonce černé. Podle toho se také některá místa jmenují — White beach – Bílá pláž či Red beach – Červená pláž. Jen málokde na světě najdete takové skvosty, jako jsou Santorini pláže.

Zdroj foto: Zebra-Studio / Shutterstock.com

Přátelské prostředí pro rodiny

Vaše ratolesti zřejmě nebudou z těchto přírodních unikátů tak nadšené jako vy. Nebojte, i o ni si přijdou na své. Pokud byste hledali místo s dobrou polohou a společenským vyžitím, pak není na škodu zvolit černou písčitou pláž Avis. Nachází se na východním pobřeží a hned o osm kilometrů dál lze dokonce najít samotné hlavní město Fira.

Santorini se i díky tomuto místu stalo oblíbenou volbou pro rodiny s dětmi. Oblíbenosti se tato pláž těší zejména díky dostatečnému výběru stravovacích zařízení a také zábavy, a to v podobě vodních atrakcí a plážových sportů.

Kam v Santorini vyrazit?

Nemusíte se bát, ani nadšení cestovatelé nebudou ošizeni o kvalitní program. Santorini se stalo velice oblíbenou volbou zahraničních turistů nejen kvůli svým autentickým plážím, ale také kvůli velkému kulturnímu vyžití. V případě, že vyrážíte na dovolenou bez dětí, vaším centrem dění mohou být městské noční kluby a bary. Bývají zpravidla otevřené až do ranních hodin a díky velkému výběru tak budete mít možnost okusit každou noc něco nového.

V menších podnicích v hlavním městě lze také nalézt živé kapely a výběr žánrů je zde rozhodně mnohem pestřejší, než by vás napadlo. Ať už jste fanoušek pořádného rocku nebo rytmického popu, na své si určitě přijede. A v případě, že toužíte po jiném druhu umění, zamiřte do místní galerie výtvarného umění Mati. Zde lze nalézt díla složená převážně ze soch či šperků.

Zdroj foto: Feel good studio / Shutterstock.com

Světově proslulá místa v Santorini

Místo, které si bez debat zaslouží vaši návštěvu je město Oia. Santorini se i díky němu stalo vyhlášeným letoviskem. Za tímto unikátem sem ročně míří statisíce nadšených turistů, což může být i drobnou nevýhodou. Před návštěvou je tak potřeba se připravit na nával turistů, a to hlavně v nabité letní sezóně.

Ovšem, i přes všechny ty hordy nadšených zvědavců nebudete litovat. Věděli jste, že většina souostrovních pohlednic zachycuje právě tohle město? A není se čemu divit. Určitě se vyplatí počkat na západ slunce. Pohled na všechny ty překrásné stavby s rudým nebem v pozadí bude stát za pár cest skrze přeplněné uličky.

Kdy je nejlepší vycestovat?

Výběr správného termínu ovlivňuje za normálních okolností pouze počasí. Santorini začíná sezónu v dubnu, kdy teploty dosahují příznivých hodnot a srážky jsou minimální. Dobré je tedy volit v době od dubna do října. Rozhodně se nedoporučují zimní termíny. Ačkoliv zde nehrozní sněhové srážky, studené měsíce jsou tu obvykle plné deště a poskytují odpočinkové obdobní pro místí obyvatele, kteří se pomalu připravují na novou sezónu.

Zdroj foto: Zebra-Studio / Shutterstock.com

Co se týče cesty, dnes jsou už poměrně časté i lety na Santorini z Ostravy. Stejně tak je možné najít vhodné spoje přímo z hlavního města. Vyplatí se také sledovat výhodné nabídky nízkonákladových společností.

Zanechte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.