Starožitný nábytek můžete vkusně sladit s tím moderním. Jak na to?

I když se na nás ze všech stran valí nejnovější módní trendy, neměli bychom na starožitný nábytek zanevřít. Současné architektonické styly jsou jednotvárné, takže prakticky všechny domácnosti vypadají stejně. Pokud byste si chtěli oživit nebo předělat interiér do originálnějšího designu, není nic jednoduššího, než si pořídit starožitný nábytek, který můžete vkusně sladit s moderními trendy.

Proč si starožitný nábytek pořídit?

U moderních domácností se vyskytuje jeden velmi častý problém. Interiéry místností jsou sice zařízeny vkusně a na pohled velice pěkně, jenomže při delším pobytu v nich na člověka dolehne pocit prázdna. Jednotvárnost a moderní vzhled často nedokážou vytvořit příjemnou atmosféru. Oproti tomu starožitný nábytek dodá jakékoliv místnosti punc luxusu, elegantnosti a osobitosti. Zakoupením jedné skříně nebo komody uděláte z obývacího pokoje místnost, v níž budete velice rádi trávit volný čas.

Nic by se ovšem nemělo přehánět – a toto pravidlo platí i u starožitného nábytku. Není nutné si doma vytvořit skanzen nebo muzeum. Naopak, kouzlo příjemného domova je ve sladění moderního nábytku s tím historickým. Nesmíte zapomenout, že nábytek s historickou hodnotou vyžaduje pravidelnou péči, takže není zrovna praktický do běžného života. Všechny starožitnosti v domácnosti tedy musí být funkční, protože jinak byste si naplno nevychutnali jejich kouzlo.

Jak začlenit starožitný nábytek?

Nemusíte být vystudovanými architekty, abyste správně začlenili starožitný nábytek do vaší domácnosti. Hlavní je váš osobní pocit, protože v daném interiéru se musíte cítit dobře především vy. Ideální je začlenění jednoho nebo dvou kusů historického nábytku ze stejného období do jedné místnosti. Určitě se vyvarujte míchání nábytku z různých období a také větších kusů nábytku. Obrovské barokní skříně určené pro koncertní sály se do běžného obýváku opravdu nehodí. Volte menší kusy nábytku, které v jednotvárných moderních liniích vyniknou.

Odkud starožitný nábytek koupit?

Pokud se vám líbí myšlenka kombinace nového a starého nábytku, měli byste se obrátit na specializovaný Antik. Určitě se nevyplatí shánět historické kusy nábytku na vlastní pěst, protože byste mohli naletět podvodníkům. Většina nábytku v Antiku je vyrobena z masivního dubového dřeva v perfektním stavu. Po jeho pořízení není nutná žádná větší investice. Skříň, komodu, křeslo nebo stůl jednoduše postavíte na vybrané místo a budete si užívat útulné atmosféry. Antik umožňuje i nalezení nábytku přesně na míru.

Kombinace moderních věcí s nábytkem s historickou hodnotou je čím dál tím populárnější. Toužíte-li po skříni nebo stolu z první republiky, neváhejte se obrátit na specializovaný Antik.

Zdroj obrázku:
{Lapina} / Shutterstock.com

Mohlo by se Vám také líbit
Zanechte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.