Sušička na ovoce: Na co se při jejím výběru zaměřit

0
295
Zdroj foto: Katerina Morozova / Shutterstock.com

Kdo by nemiloval křížaly a další sušené ovoce. Přestože se dá sušené ovoce vytvořit i za pomoci pečícího papíru a vyhřáté trouby, mnohem lepší chuti dosáhnete s pomocí sušičky ovoce. Jak si takovou sušičku vybrat, na co se při jejím výběru zaměřit a jaké druhy sušiček na ovoce existují?

Jak často budete sušičku ovoce využívat

První a klíčová otázka, kterou byste si před samotným nákupem měli položit, zní: jak často budete sušičku používat?

  • Na občasné použití vám bohatě postačí základní model, tedy kulatá sušička. Motor u těchto typů sušiček je umístěn dole, což způsobuje, že na požadovanou teplotu jsou vyhřátá pouze spodní patra a během sušení není od věci plata několikrát vyměnit.
  • Pokud ale budete sušičku používat pravidelně, nebojte se do ní investovat. Dražší modely jsou hranaté a mají mnohem více funkcí. V prvé řadě, motor je u hranatých sušiček umístěn na boku a všechna patra jsou vyhřívána rovnoměrně. Ušetříte si tak práci s výměnou plat.

Kov versus plast

Levnější modely jsou většinou vyrobeny z plastu. Pokud budete sušičku využívat jen příležitostně, nebude vám plastový materiál nijak vadit. K pravidelné manipulaci se sušičkou je ale rozhodně praktičtější vybírat z kovových modelů. Jsou odolnější a mají mnohem delší životnost. Při výběru se řiďte také hmotností samotné sušičky, čím těžší bude, tím lépe.

Zdroj foto: evadeb / Shutterstock.com

Kolečka a tlačítka

Sušičky na ovoce se ovládají jednoduše, pomocí koleček či tlačítek. S jejich pomocí si nastavíte požadovanou teplotu. Pokud budete sušičku používat pouze k sušení ovoce, budete využívat teplotní rozmezí od 50 do 55 °C. Luxusnější modely disponují digitálním displejem, z něhož se dozvíte, jaká je v sušičce aktuální teplota i jak dlouho ještě bude trvat proces sušení.

Kolik plat je akorát

V průměru mají sušičky pět plat. Což je tak akorát. Samozřejmě se ale můžete pustit do sušení ovoce ve větším množství a pokud vám to velikost vaši domácnosti dovolí, poříďte si klidně sušičku, která disponuje devíti platy. Některé typy sušiček mají i nastavitelnou výšku jednotlivých plat. Plata si před nákupem prohlédněte zblízka a zjistěte si z jak tenkého plastu jsou vyrobené. Čím tenčí plast, tím nižší životnost plata.

Investujte do odkapávacího plata

Některé druhy ovoce jsou natolik šťavnaté, že z nich šťáva odkapává do nižších pater a vy pak máte práci navíc s jejich úklidem. Investujte tedy do odkapávacího plata, co nadbytečnou šťávu zachytí a ušetří vám práci. Pokud se domníváte, že je taková investice zbytečná, myslete na to, že u kulatých sušiček je motor vespod a mohlo by snadno dojít k jeho poškození.

Při výběru sušičky na ovoce se rozhodujte podle toho, jak často ji budete využívat a kolik do ní chcete investovat. Základní kulaté modely pořídíte za pár stovek, ty kvalitní hranaté od dvou do pěti tisíc korun.

ZANECHTE ODPOVĚĎ

Zadejte prosím svůj komentář!
Prosím, sem zadejte své jméno