Vybíráte si chytré hodinky? Zaměřte se na funkce i parametry

V dnešní zrychlené době je třeba šetřit náš čas na maximum. Abyste se nemuseli zdržovat vyndáváním mobilního telefonu z kapsy, můžete mít vše přehledně stále na ruce. Inteligentní hodinky jsou skvělým výrobkem pro každého, kdo miluje moderní technologie. Jak vybrat ty správné chytré hodinky?

Chytré hodinky jsou nutností dnešní doby

U svých přátel či kolegů už jistě chytré hodinky potkáváte. Tento produkt se stal fenoménem dnešní doby a od každého, kdo chytré hodinky již vlastní, uslyšíte jen samou chválu. Možná proto i vy o svých prvních chytrých hodinkách přemýšlíte a porozhlížíte se na trhu.

Na jejich displeji můžete sledovat nejrůznější informace i upozornění, co vás zajímají. Důležité je vybrat ty správné hodinky, které budou vyhovovat právě vám.

Ještě, než se pustíte do výběru

Pokud se rozhlížíte na trhu s chytrými hodinkami, je nutné si předem ujasnit pár důležitých faktů.

  • Řekněte si, jaké funkce jsou pro vás prioritní a také na které aktivity je budete nejvíce využívat.
  • Sportovní chytré hodinky se zaměřují především na zaznamenávání vaší aktivity, jiné důležité funkce očekáváte od chytrých hodinek pro běžný den v práci.
  • Ze všeho nejdříve si proto určete, k čemu hodinky budete nejvíce využívat.

Kompatibilita je prvním kritériem

Důležité je, aby byl smartphone kompatibilní s hodinkami. Například, pokud vlastníte nový model iPhone 13 s operačním systémem iOS, budete potřebovat kompatibilní hodinky Apple Watch. Jedině tak dostanete všechny funkce i notifikace do hodinek a mobilu zároveň. Propojení probíhá standardně pomocí rozhraní Wi-Fi nebo Bluetooth. Pokud máte k dispozici mobilní připojení, mohou být hodinky připojeny také přes mobilní síť.

Kompatibilita vybraných hodinek s vaším telefonem a dalšími zařízeními je tedy zcela podstatná. Je důležité, aby váš smartphone šel propojit s hodinkami a funkčnost byla stoprocentní. Jedině tak dostanete všechny funkce i notifikace do hodinek a mobilu zároveň. Věnujte pozornost i kompatibilitě s vaší bankou. V případě, že budete chtít platit chytrými hodinkami, musí být možné propojit hodinky s bankovní aplikací.

 Věnujte pozornost kapacitě baterie

Některé hodinky se sice pyšní nejrůznějšími moderními technologiemi, výdrž baterie je však velmi tristní. Pokud nechcete nabíjet hodinky každý den, je nutné věnovat při výběru pozornost také kapacitě baterie.

  • Kapacita baterie může být ovlivněna spuštěnými aplikacemi, velikostí displeje a nastavení jasu nebo zapnutím GPS.
  • Některé modely dokážou vydržet i několik dní v kuse, proto je nutné tomuto aspektu věnovat velkou pozornost.
Zdroj foto: Vladimir Trynkalo / Shutterstock.com

Hodinky musí být odolné

Při výběru chytrých hodinek věnujte velkou pozornost také jejich odolnosti. Hodinky budete mít na ruce každý den několik hodin, někteří lidé je dokonce nesundávají ani přes noc kvůli měření kvality spánku.

Proto je nutné, aby jejich odolnost byla co nejvyšší. Zaměřte se například na voděodolnost nebo vodotěsnost, důležitým parametrem je také prachotěsnost. Abyste si nerozbili displej, můžete si pořídit rovnou také ochranné sklíčko.

Na designu záleží

Při výběru chytrých hodinek se jistě zaměříte i na jejich design, je přece důležité, aby se vám hodinky líbily. Chytré hodinky se vyrábí v nejrůznějších tvarech nebo velikostech, můžete si vybrat také z mnoha extravagantních nebo elegantních modelů. U mnoha značek najdete také různé barvy nejen ciferníků, ale také pásků.

Chytré hodinky se řadí do tří kategorií

Jestliže máte jasno ve výběru podle požadovaných funkcí a dalších důležitých parametrů, je tedy třeba vybrat design.

Hodinky se řadí do tří různých kategorií:

  1. moderní hodinky pro běžný den,
  2. sportovní hodinky,
  3. dětské chytré hodinky.

Pro vyznavače sportovního stylu i každodenní sportovní aktivity budou jistě nejvíce populární sportovní chytré hodinky. Ty se pyšní kromě sportovního designu také větší odolností nebo více funkcemi, které využijete právě při sportu.

Chytré hodinky pro běžný den jsou často velmi elegantní a vhodné při kterékoliv příležitosti. Mají navíc většinou funkce jako bezkontaktní placení nebo nastavení různých notifikací.

Dětské hodinky jsou často vyrobené z veselých barev a motivů, nechybí jim ani lokátor pro bezpečí dítěte.

Mohlo by se Vám také líbit
Zanechte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.