Tyčový vysavač je šikovný pomocník do domácnosti i na chalupu

Péče o domácnost bývá někdy náročná, především v případě, že jsou jejími členy také malé děti nebo domácí mazlíčci. V obou případech je vždy potřeba uklízet častěji, než pouze jednou za týden. Pokud k tomu máte i náročné zaměstnání, popřemýšlejte nad šikovným přístrojem, který vám pravidelný úklid domácností usnadní. Mezi takové se řadí tyčový vysavač.

Tyčový vysavač se v oblasti úklidu objevuje již delší dobu. Díky tomu mohli výrobci nabídnout řadu inovací, které vám úklid domácnosti usnadní. Tento druh vysavače je vhodný především pro menší plochy, což jsou třeba panelákové byty, chaty a chalupy. V nabídce naleznete jak modely klasické, s funkcí vysávání, tak i takové, které nahradí i mop a snadno s nimi vytřete.

Výhody tyčového vysavače

Kromě toho, že vám tyčový vysavač usnadní uklízení, nabízí i celou řadu dalších výhod. Je skladný, takže jej můžete postavit třeba do rohu kuchyně. Díky tomu máte vysavač neustále po ruce. Vzhledem ke svému sacímu výkonu uklidí podlahu mnohem rychleji a účinněji, než byste to zvládli s obyčejným koštětem. Jedná se o výrobek ekonomický, a to hned z několika hledisek. Tím prvním je přijatelná pořizovací cena. Další výhodou jsou nízké provozní náklady a v neposlední řadě to je fakt, že některé modely tyčových vysavačů lze snadno přeměnit na vysavač ruční. Ten pak použijete třeba při úklidu automobilu. Řada modelů je multifunkčních, kromě vysávání zastane i činnost mopu, takže podlahu nejen vysajete, ale pokud je zašpiněná, tak hned i vytřete.

Zdroj foto: Viacheslav Lopatin / Shutterstock.com

Druhy tyčových vysavačů

Vybírat si můžete tyčové vysavače na kabel do zásuvky či akumulátor, se sáčkem nebo bez něj. Každý typ má své výhody a nevýhody.

Vysavač s kabelem nabízí neomezenou dobu provozu, ale omezuje jej délka kabelu. Činnost akumulátorového tyčového vysavače zase brzdí výdrž baterie, není však omezený v pohybu. Jak akumulátorový, tak i kabelový tyčový vysavač jsou lehké, snadno se jimi manipuluje, nejsou náročné na uskladnění. Oproti klasickému vysavači však mají menší výkon, jsou tedy vhodné na drobnější úklid. Co se sběrného prostoru týká, vybrat si můžete mezi variantou se sáčkem či bez něho. Sáčkový tyčový vysavač je možná hygieničtější. Prach a nečistoty se ukládají do sáčku, který pak jednoduše vyjmete a vyhodíte. Nevýhodou je finanční zátěž při pořizování sáčků. Tento model však ocení alergici, neboť se nedostanou do kontaktu s prachem, který se zachytí v sáčku .Tyčový vysavač bezsáčkový sbírá prach a nečistoty do speciální nádoby, ta je jeho součástí. Není tedy potřeba pravidelně dokupovávat sáčky. Po vysávání je potřeba nádobu vyprázdnit a vyčistit. V nabídce naleznete vysavače s různým objemem nádoby, záleží jen na vás, jak velký prostor hodláte pomocí vysavače uklízet.

Mohlo by se Vám také líbit
Zanechte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.