Výhody akumulátorového nářadí, které z něj dělají nejlepší nářadí vůbec

Nemusíte být nutně kutil, abyste znali základy o nářadí a jeho druzích. Protože nikdy dopředu nevíte, kdy se ve vaší domácnosti něco porouchá, je praktické, když znáte základy a umíte pracovat s každým typem nářadí. I proto se dnes zaměříme na akumulátorové nářadí, které má celou řadu výhod, se kterými vás seznámíme, a jeho přítomnost ve vaší domácnosti je neocenitelná.

Snadná manipulace

Když se řekne akumulátorové nářadí, možná se vám rovnou vybaví AKU vrtačka, pila nebo vysavač. Všechny druhy akumulátorového nářadí spojuje to, že se s nimi snadno manipuluje. To je právě způsobeno tím, že při práci s nimi vám nepřekáží žádný kabel a vystačíte si pouze s akumulátorem, který je navíc natolik kompaktní, že k provozu několika různých nástrojů vám postačí tentýž akumulátor.

Kompaktnost, kapacita a napětí

Kromě toho, že je akumulátor kompaktní a přenosný, při jeho výběru se můžete řídit tím, jakou má kapacitu a napětí. Čím vyšší je kapacita akumulátoru, tím větší má výdrž na jedno nabití. Čím vyšší je jeho napětí, tím větší má výkon. A protože práci s akumulátorovým nářadím se můžete oddávat kdekoliv, není od věci si pořídit také akumulátor náhradní.

AKU motorové pily nejenom pro snadnou přípravu dřeva do krbu

Pojďme si představit nejběžnější druhy akumulátorového nářadí a uvést si jejich specifika a hlavní výhody. Prvním příklad jsou motorové pily. Ty akumulátorové využijete při řezání větví na těžko dostupných místech a dřevo do krbu s nimi připravíte během několika málo minut. Při práci s nimi si navíc odpočinou i vaše ruce, protože AKU pily vydávají mévibrací, a i váš sluch nebude tolik zatěžován, protože pily s akumulátorem jsou poměrně tiché. Navíc se s nimi skvěle manipuluje a jsou snadné na údržbu.

AKU šroubovák do každé domácnosti

Které nářadí vám usnadní bydlení a čas od času je jeho použití v domácnosti nezbytné? Když se vám uvolní dvířka od kuchyňské skříňky nebo potřebujete utáhnout šroubek u židle, stolu nebo čehokoliv jiného, je AKU šroubovák skvělým pomocníkem. Jeho výkon je sice zanedbatelný, ale na občasnou domácí výpomoc je skvělý. Jsou navíc skladné, lehké a dá se s nimi dostat i na hůře dostupná místa.

Zdroj foto: evkaz / Shutterstock.com

AKU vrtačka pro milovníky umění

Obklopujete se rádi uměním? Nachází se ve vaší domácnosti několik rámečků s rodinnými fotografiemi nebo s díly výtvarných mistrů? Abyste si mohli kdykoliv svou domácnost obohatit o další obraz, vlastnictví AKU vrtačky je nezbytností. S ní totiž bez problému vyvrtáte otvor pro nový hřebík, tudíž vašemu uměleckému cítění již nic nebude bránit v rozletu. A i pokud nejste zrovna kutil tělem i duší, s AKU vrtačkou si bez problému poradíte. Stejně jako v případě AKU pily a šroubováku totiž platí, že AKU vratčky jsou snadné na manipulaci a nijak vás práce s nimi neunaví.

Jak pečovat o akumulátor, aby vám dlouho vydržel

Nejdůležitější druhy AKU nářadí, které by nemělo chybět v žádné domácnosti, jsme již zmínili. Proto zbývá ještě zmínit i to, jak se o akumulátor, který je nezbytnou součástí tohoto typu nářadí, správně starat. Budete-li dodržovat následující doporučení, akumulátor vám vydrží pěknou řádku let.

  • Vždy používejte pouze akumulátor, který je s daným zařízením kompatibilní.
  • Akumulátory dobíjejte pouze originální nabíječkou.
  • Akumulátory zbytečně nepřebíjejte. Vyndejte je z nabíječky ihned, jakmile se dobijí.
  • AKU nářadí se dobře starejte a uchovávejte ho v suchém, a ne moc studeném prostředí.

Neopomínejte základní nářadí, které by mělo být součástí vybavení každé domácností. S jeho AKU variantou vám navíc jakékoliv drobné opravy půjdou snadno a téměř samy.

Mohlo by se Vám také líbit

Komentáře jsou uzavřeny, ale trackbacks a pingbacks je otevřen.