Výrobník ledu aneb připravte si v pohodlí svého domova dostatek ledu

Parné letní dny nám pomalu začínají. Jediným osvěžením bývají odpoledne strávená na plovárně nebo sklenka chutného, a hlavně vychlazeného nápoje. Vyrábět led ve formičkách je totiž docela nepraktické.

Oproti tomu výrobník ledu vyprodukuje dostatečné množství ledu jak v domácnosti, tak i v komerčních prostorách. Ledové kostky můžete vytvořit ve velice krátkém čase.

Výrobníky ledu chlazené vzduchem

Tento typ získává potřebný chlad z okolního vzduchu. Takový přístroj se musí nacházet v místnosti, kde je dobrá cirkulace vzduchu. Pokud se kolem výrobníku bude držet teplý vzduch, mnoho ledu s ním nevytvoříte. Tato technologie patří mezi vůbec nejprodávanější, za což určitě mohou i nižší provozní náklady.

Při výrobě ledu si ovšem dejte pozor na větrák vytvářející chlad pro chladící médium, a také kondenzátor. Obě tyto součásti potřebují pravidelnou údržbu a péči.

Výrobníky ledu chlazené vodou

Například výrobník ledu Gastro, který je chlazený vodou, už patří k finančně náročnějším zařízením. Platí to nejenom z pohledu počáteční investice, ale také z pohledu provozních nákladů. Na druhou stranu má vyšší pořizovací cena i řadu výhod. Pokud si připlatíte, vyhnete se otravnému čištění kondenzátoru. Tento typ je navíc zcela nezávislý na okolním vzduchu, a tím pádem jej můžete umístit do uzavřené místnosti.

Třeba výrobník ledu Silvercrest se skvěle uplatní v prostorech s vysokou okolní teplotou. Jako ryba ve vodě se bude cítit také na klasickém barovém pultu, protože právě tady neexistuje prakticky žádná cirkulace vzduchu. Zařízení s touto technologií můžeme obecně prohlásit za tiché a velice efektivní.

Zdroj foto: LightField Studios / Shutterstock.com

Obal na výrobník ledu

Pro většinu z vás ale nebude důležitá pouze technologie výroby ledu, ale také celkový vzhled přístroje. Přístroj hodně připomíná malou domácí pekárnu, ovšem jeho vzhled záleží především na použitých materiálech.

Malý výrobník ledu můžete sehnat ve dvou různých variantách.

  1. Nejrozšířenější je plastový obal, jenž můžete sehnat hned v několika barevných verzích. Tento materiál je však dost náchylný na odřeniny či praskliny.
  2. Druhým používaným materiálem je nerezový obal. Ten je sice o něco dražší, ovšem jeho odolnost se s plastem vůbec nedá srovnávat.

Kolik ledu můžete výrobník vyrobit?

Jedním z nejdůležitějších parametrů při výběru výrobníku ledu je množství vytvořených ledových kostek. Právě proto si přeci tento přístroj pořizujete. Pro většinu z vás bude platit jednoduché pravidlo – čím více ledu dokáže vyrobit, tím lépe.

Množství vyrobeného ledu souvisí s celkovým výkonem přístroje. Domácí výrobníky ledu dokážou vyrobit přibližně 9 až 15 kilogramů ledu za den, což není vůbec špatné. Na domácí oslavu nebo jako osvěžení do lahodných letních drinků to bude bohatě stačit.

Jaký led umí výrobník ledu vytvořit?

Pokud chcete do svého nového domácího pomocníka investovat o něco více, můžete očekávat i řadu přidaných funkcí. K těm nejpopulárnějším patří volba velikosti kostky ledu. Některá zařízení umožňují vyrábět kostky různých tvarů. I když se domácí výrobník ledu nemůže rovnat profesionálním přístrojům, dokáže vytvořit například ledovou tříšť, šupinový led nebo hranaté zkosené kostky.

Dostali jste chuť na chlazený drink? Vykašlete se na kalíšky v mrazáku a zakupte si kvalitní výrobník ledu, s jehož pomocí se výroba ledu stane doslova hračkou.

Mohlo by se Vám také líbit
Zanechte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.