Wi-Fi kamery aneb jak si vybrat tu správnou?

Bezpečnost není radno podceňovat, zvláště v dnešní poněkud hektické době. Samozřejmě si můžete pořídit komplexní bezpečnostní systém, ovšem jistotu vám dají pouze Wi-Fi IP kamery.

Ale jak neustále sledovat svůj dům? Tyto kamery se jednoduše připojí k internetu, takže budete moci vzdáleně pozorovat, co se u vás zrovna děje.

Prostřednictvím svého mobilního telefonu nebo notebooku máte dokonalý přehled, zda se u vás doma nenacházejí nepovolané osoby. Jak ale takovou Wi-Fi kameru vybrat?

Jaký tvar kamery chcete?

Wi-Fi kamera je obecně dostupná ve třech různých provedeních lišících se svým tvarem.

  1. První je klasický podlouhlý válečkový tvar, který je obzvláště vhodný pro umístění do venkovních prostor. Díky kvalitním materiálům jsou odolné proti všem povětrnostním vlivům, ale také vůči prachu nebo dokonce vodě.
  2. Druhým častým tvarem je polokoule. Tato venkovní Wi-Fi kamera se nejvíce hodí do snížených prostor. Klasický váleček se totiž při instalaci ve stísněném prostoru může poškodit. Oproti tomu mají kamery tvaru polokoule pevnou základnu a hliníkovou kostru. Tuto kameru můžete samozřejmě využít i v interiéru.
  3. Nejdražším druhem kamery je ta ve tvaru plné koule. Wi-Fi kamera venkovní je ve skutečnosti plně otočná koule, které neunikne žádný nepovolaný návštěvník vašeho pozemku. Měla by být tedy nainstalována do místa, odkud bude nejlepší možný rozhled na daný prostor. Samozřejmostí jsou u této Wi-Fi kamery certifikáty odolnosti proti vodě a prachu.

Jaký typ IP kamery potřebujete?

Pokud byste měli vybírat jenom mezi třemi různými tvary, bylo by to příliš jednoduché. Asi už tušíte, kam míříme. I když vedle sebe dáte dvě stejně vypadající Wi-Fi kamery, neznamená to, že jsou stoprocentně shodné. Liší se použitou technologií. Tou nejlevnější variantou jsou drátové IP kamery, které se jednoduše připojí síťovým kabelem k Wi-Fi routeru.

Zdroj foto: manusapon kasosod / Shutterstock.com

Nejoblíbenější variantou jsou Wi-Fi kamery. Venkovní Wi-Fi kamera na baterie se připojí k vaší domácí síti a – vy se o nic jiného nemusíte starat. Tyto přístroje bohužel trpí častým kolísáním signálu, takže se může stát, že vám při jejich dálkovém sledování vypadne obraz. Při úplném výpadku sítě pak pochopitelně přestávají fungovat úplně.

Musí mít kamera nějaké minimální rozlišení?

Kvalita obrazu a vysoké rozlišení jdou ruku v ruce. Určitě si nechcete koupit kameru, na níž nebude k rozeznání člověk od kočky. Obecně platí, že čím vyšší je rozlišení, tím lepší obraz vám kamera zprostředkuje. Taková Wi-Fi kamera do bytu kupříkladu disponuje rozlišením 2.0 Mpx (Full HD) nebo 8.0 Mpx (rozlišení 4K). Na druhou stranu je nutné počítat i s tím, že s rostoucí kvalitou obrazu raketově roste i pořizovací cena. Zlatou střední cestu tak představují kamery s rozlišením 4.0 Mpx. Za rozumnou cenu nabízejí vysokou úroveň kvality záznamu.

Potřebujete noční vidění?

IP Wi-Fi kamera může být vybavena i nočním viděním. Před jejím pořízením je ale nutné zvážit, zda tuto technologickou vychytávku vůbec využijete. Za pomoci infračervených diod však můžete sledovat veškerý pohyb i v zatemněných prostorách. Tento svit ovšem může za určitých podmínek přitahovat hmyz, což by mohlo být v některých situacích krajně nepříjemné. Hmyz může blokovat čočku kamery nebo dokonce spustit připojený alarm. Při přemýšlení o pořízení Wi-Fi kamery s nočním viděním zohledněte i fakt, že infračervené paprsky mají dosah pouhých 15 metrů.

Kam se bude ukládat záznam?

I skrytá Wi-Fi kamera potřebuje někam ukládat natočený materiál. Záznam se může buď ukládat do interní paměti zařízení, nebo na vloženou SD kartu. Pokud kamera nepodporuje paměťové karty, stává se z vnitřní paměti jeden z klíčových parametrů. V opačném případě není problém paměťovou kartu dokoupit.

O svůj majetek už se nemusíte bát. Prostřednictvím Wi-Fi kamery budete mít nad svým pozemkem přehled 24 hodin denně 7 dní v týdnů.

Mohlo by se Vám také líbit
Zanechte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.