Podle čeho si vybrat autokoberce do auta?

Dnes není žádnou výjimkou, že jsou v jedné rodině dvě nebo dokonce tři auta. Ve všech z nich by se samozřejmě měly nacházet autokoberce, které podstatným způsobem přispívají k estetické dokonalosti interiéru. Vyměňte dosluhující autokoberce za zbrusu nové s dlouhou životností. Jak a podle čeho si tedy vybrat nové autokoberce?

Z jakého materiálu by koberce měly být?

První zásadní otázkou při výběru autokoberce do auta je výběr materiálu. V současné době máte na výběr ze dvou možností. Tou první jsou klasické gumové koberce. Jejich hlavní výhodou je prvotřídní odolnost proti fyzickému poškození a nečistotám. Koberce vyrobené z gumy se také mnohem snáze čistí, protože je stačí pouze omýt vodou a nechat je sušit. Oceníte i mřížkovaný vzorek na povrchu, který udržuje nečistoty na rohožích. Druhou možností jsou koberce textilní.

Zdroj foto: Andrii_Klapko / Shutterstock.com

Oddělte kvalitní a nekvalitní kusy

Koberce Octavia seženete prakticky v kterémkoliv obchodě s autodoplňky nebo na některých větších benzínových stanicích. Přeci jen je Škoda Octavia dlouhodobě jedním z nejoblíbenějších modelů tuzemské automobilky. Zaměřte se na výrobky od prověřeného dodavatele, který garantuje ty nejlepší použité materiály a správné technologické postupy při výrobě. Oceníte i protiskluzovou úpravu, která koberce udrží pevně na svém místě.

Autokoberec by měl mít zvýšený lem

Určitě víte, že pokud se na koberci objeví bahno nebo voda, vyplatí se, aby měl zvýšený gumový lem. Díky němu zůstane veškerá špína uvnitř, tudíž se nemusíte obávat, že by se nečistoty dostaly na originální semišové čalounění. Autokoberce na míru zabrání jakémukoliv přelévání tekutin, a navíc je důležité dbát na vzorek. Klouzání podrážek po gumovém koberci je nejenom nepohodlné, ale také velice nebezpečné.

Máte ve svém autě poškozený autokoberec? Není nic jednoduššího, než si pořídit nový koberec z gumy nebo textilu.

Mohlo by se Vám také líbit
Zanechte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.