Vytvořte si domácí posilovnu snadno a rychle

Nyní není moc příznivá doba chodit do posilovny a udržovat tak své tělo v kondici. Nemusíte však zoufat. Velmi snadno, rychle a s malými náklady si můžete zřídit fitcentrum přímo u vás doma. I se základními cvičebními pomůckami a z pohodlí domova docílíte stejně kvalitního tréninku, jako v posilovně s profesionálními stroji.

Výhody domácí posilovny

Potřebujete shodit po zimě pár kilo, ale posilovny jsou nyní zavřené a jejich otevření je v nedohlednu. Tohle není důvod k panice. I doma se základním vybavením zvládnete procvičit své tělo a zhubnout pár kilogramů. Cvičení doma má dokonce své výhody:

 • Nemusíte nikam chodit a ztrácet drahocenný čas cestou do posilovny.
 • Zacvičíte si kdykoliv budete mít čas a chuť.
 • Ušetříte za vstup do posilovny.
 • Nebudete se cítit trapně před ostatními cvičícími, když se vám nebude něco dařit.

Dobrá podložka na cvičení

Přece jen se však ani doma neobejdete bez základního vybavení. Jedním z nich je podložka na cvičení. Budete ji potřebovat při všech cvicích, u kterých budete klečet, nebo ležet. Její komfort vám zajistí, že nebudete mít žádnou otlačeninu a zamezí bolesti zad. Při výběru vsaďte raději na kvalitu a zainvestujte do ní. Nejen že je pohodlnější, ale zároveň vám vydrží podstatně delší dobu. Nejlepší karimatky jsou vyrobeny z paměťové pěny.

Zdroj foto: SUPREEYA-ANON / Shutterstock.com

Činky

Činky jsou taktéž základní cvičební pomůckou a dá se s nimi procvičit pohodlně celé tělo. Nejlepší volbou jsou činky s nastavitelnou hmotností. Závaží si přidáváte, nebo ubíráte podle potřeby, a tak s tímto nářadím mohou bez problémů cvičit ženy i muži.

Zvlášť dámy si nejsou jisté, zda zrovna činky jsou správnou volbou do jejich domácí posilovny. V tom případě by si měl nejprve vyzkoušet cviky s pet lahví, která je dokáže nahradit, a až poté se rozhodnout.

Posilovací kolečko

Tahle pomůcka je zdánlivě nenápadná a mnohé ani nenapadne si ji pořídit. Přesto by ve vaší domácí posilovně neměla chybět. Toto kolečko s dvěma úchopy po stranách je vynikající na posílení mnohých partií vašeho těla, jako je například:

 • břišní svalstvo,
 • pas,
 • záda,
 • ramena,
 • ruce.

Nejčastěji se s ním cvičí vkleče, ale můžete to zkusit i ve stoje. Cvičení s posilovacím kolečkem vypadá jednoduše, ale opak je pravdou.

Hrazda

I tato cvičební pomůcka patří mezi ty nejzákladnější pomůcky, které byste doma měli mít. Jednoduše si ji můžete nainstalovat mezi futra a cvičit na ni kdykoli vás jen napadne. Dá se na ní cvičit hned několik zajímavých cviků či přítahů. Působí skvěle nejen na zádové svalstvo, ale též na bicepsy a břicho. Zprvu vám možná posilování na hrazdě přijde složité, ale postupem času si na ni zvyknete a už se bez ní neobejdete.

Švihadlo

Pamatuje si na dětské hry, kdy švihadlo nesmělo chybět? Stejné je to i s domácí posilovnou. Je to skvělá pomůcka, jak rozehřát vaše tělo a připravit jej na posilování. Můžete s ním bez problémů provádět i kardio cvičení. Nevýhodou švihadla však můžou být příliš nízké stropy nebo nevrlí sousedé, kterým bude vadit, že jim skáčete nad hlavou. Tuto pomůcku však skvěle využijete i pro trénink v přírodě.

Odporová guma

Tato fitness pomůcka se dá využít prakticky na cokoliv a dokáže zpestřit jakýkoliv cvik s jiným nářadím. Jeho úžasnou vlastností krom posilování je i to, že vás krásně protáhne a uvolní. V neposlední řadě vám pomůže, pokud si nejste jisti na hrazdě a nedaří se vám přitáhnout. Odporová guma vás nadlehčí, a tak vám cviky na hrazdě zjednoduší. Odporových gum je celá řada, a proto se v obchodě poraďte, která je pro vaše cvičení nejvhodnější.

Další pomůcky pro vytvoření domácí posilovny

Vhodných nástrojů k vytvoření domácí posilovny je celá řada. Můžete si například zakoupit:

 • TRX systém, při kterém se cvičí s odporem vlastního těla,
 • kettlebell neboli litinová koule, která může mít různé hmotnosti,
 • medicimbal,
 • bradla,
 • posilovací lano,
 • gymnasticky míč.

Kdo má doma dostatek prostoru, může si pořídit rovnou posilovací stroje, nebo rotopedy či běhací pás.

Domácích cviků a pomůcek ke cvičení je celá řada a je jen na vás, pro které se rozhodnete a budou vám vyhovovat.

.

Mohlo by se Vám také líbit
Zanechte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.