Pět účinných postupů pro čištění koberců

Když slunce posvítí na podlahu, mnohdy nás čeká nepříjemné zjištění. Koberec není tak čistý, jak bychom si představovali. Nacházejí se na něm skvrny nebo je zašlý a všude jsou vidět zanesené plochy.

Nyní se podíváme na 5 skvělých postupů, se kterými si odpovíte na otázku, jak vyčistit koberec, aby byl opět jako nový.

Čištění pomocí jedlé sody

Aby byl váš koberec opět jako nový, nepotřebujete nakupovat předražené přípravky. Postačí vám obyčejné ingredience z vaší spíže. Jak vyčistit koberec jedlou sodou, abyste opět získali krásný a čistý podklad pod nohama?

Nejdříve koberec vysajte a poté se vrhněte do čištění. Nejprve na skvrnu nasypejte větší množství sody, a poté ji pokropte horkou vodou. Nechte působit alespoň 3 hodiny, můžete i zapracovat sodu do vlákna. Až vše vyschne, stačí pouze vysát. I když pro tuto zvířecí nehodu se ještě lépe hodí následující rada.

Přichází na řadu soda a ocet

Je váš koberec pokryt skvrnami nebo dokonce musíte řešit otázku, jak vyčistit koberec od domácích mazlíčků? Zvířecí „nehody“ si nikdo neplánujeme, ale musíme je co nejrychleji vyřešit. I zde platí, že to jde i za pomocí věcí, co máte doma po ruce.

Jak vyčistit koberec od chemie?

  1. Navlhčete znečištěné místo zahřátým octem, například pomocí úklidové houbičky.
  2. Na ocet nasypejte sodu a jemně ji zapracujte do vlákna.
  3. Takto nechte směs působit do druhého dne, a poté ji jednoduše vysajte.
Zdroj foto: didesign021 / Shutterstock.com

Nečistoty zmizí za pomocí soli

Přemýšlíte, jak vyčistit koberec s vysokým vlasem? Máme jednu metodu, kterou s oblibou používali již naši předkové, co se o své podlahy dokázali postarat i bez dnešních chemicky vytvořených prostředků. Nebudete potřebovat nic víc než obyčejnou kuchyňskou sůl.

Jak vyčistit koberec na sucho, aby byl zbaven všech nečistot a špíny?

  1. Nachystejte si kuchyňskou sůl. Tou zasypejte místo, které se vám nedaří běžným vysáváním zbavit špíny.
  2. Nechte působit půl hodiny, a poté koberec vysajte.

Jak vyčistit koberec solí, když máte robotický vysavač?

  • Po zaschnutí soli místo klasického úklidového programu použijte funkci vysávání jednoho místa (SPOT) a tento program několikrát opakujte.

Babské rady

Možná přemýšlíte i nad dalšími metodami, jak vyčistit koberec. Inspirujte se u našich babiček. Ty měly ve světnici pokaždé čisto, i za pomoci obyčejných prostředků. Máte-li kusový koberec, alespoň jednou měsíčně jej důkladně venku vyklepejte. Zbavíte se ohromného množství prachu a koberec získá opět svěžejší barvu.

Čištění pomocí kysaného zelí patří mezi dlouhá léta využívané babské rady, jak vyčistit koberec. Vodu z kysaného zelí slijte a zelí rozprostřete na špinavé místo na koberci. Pomocí utěrky zelí válejte po koberci a těšte se z čistoty, kterou po sobě zanechává. Po zaschnutí ještě koberec dočistěte suchou metodou, u které se zbavíte nepříjemného zápachu kysaného produktu.

Suché čištění

Potřebujete si poradit bez toho, aniž byste volali drahé čisticí firmy? Hledáte způsob, jak vyčistit koberec doma bez nutnosti jej namáčet? Dejte se do suchého čištění! Přípravky na bázi suché pěny se krásně navážou na vlákna a vytáhnou z nich nečistoty. Výsledek je úchvatný, a bez nutnosti používat mokré čištění. Tato metoda je také odpovědí na otázku, jak vyčistit koberec s dlouhým chlupem, u kterého předchozí metody nebyly kvůli odolné špíně dostatečně účinné.

Tyhle rady můžete využít také při čištění koberce v autě. V dnešní době si také navíc můžete vyberat autokoberce na míru vašemu autu. Koupit si tak můžete koberce přesně podle vaší značky auta, třeba koberce na Passat nebo Golf.

Pro to, abyste měli koberec čistý a dobře udržovaný, nemusíte pokaždé sahat po chemii. Dokážete si dost dobře pomoci i s jednoduchými přípravky, co se skrývají ve vaší spižírně. Díky nim bude váš koberec opět zářit čistotou!

Mohlo by se Vám také líbit
Zanechte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.