Nejlepší make-up pro suchou a problematickou pleť

Vybrat si kvalitní make-up pro suchou pokožku není lehké. Potřebujete totiž brát v potaz nejen jeho zkrášlující účinek, který zakryje nedokonalosti na pleti, ale i pomocníka, co vydrží na svém místě po celý den a bude ji jako rytíř chránit před vnějšími vlivy.

Pojďme si projít vše, co potřebujete vědět, aby vaše pleť byla vyživená, hydratovaná a krásně sjednocená. Jdeme na to!

Péče o suchou pleť je specifická

Každý typ pleti má své klady i zápory. Zatímco ženy s mastnou pletí bojují s černými tečkami a nepříjemným pocitem lesklé pleti během dne, suchá pleť může být přesušená, napjatá, nebo dokonce šupinatá. I ten nejlepší make-up na problematickou pleť bude v každém případě potřebovat, abyste si před jeho nanesením pleť nejprve připravila.

Trpíte na šupinky? Pořiďte si velmi jemný peeling – a to maximálně jednou týdně, aby se váš problém ještě neprohloubil. Poté na pleť naneste vhodný krém. Pro suchou pokožku jsou skvělou volbou lehčí krémy se silně hydratačními účinky.

Vyberte si podkladovou bázi

Už zde byste měla vědět, že nejlepší make-up potřebuje kvalitní podklad. A pozor! Zatímco zbytek žen používá matující podklad, vy se mu obloukem vyhněte! A to především v případě, že již máte první vrásky. Nejlepší make-up na vrásky totiž získáte, pokud pod něj nanesete dobrý podklad. Vyberte si takový, co je označen jako rozjasňující nebo vyživující. Jednou týdně si můžete dopřát i kožní emulzi pro vysušenou pokožku, která bude působit proti flekatění make-upu.

Make-up z drogerie

Chcete mít ten nejlepší make-up? Test prokázal, že i v drogérii můžete nalézt skutečné zlato. Sledujte, co se v diskuzích považuje za dlouhodobě nejlepší make-up z drogerie – může se jednat o na první pohled naprosto známé a nenápadné značky, které ale mají vynikající řadu určenou pro suchou pleť. Pokud tedy sháníte něco, co vás nezruinuje, i v drogerii naleznete několik kvalitních produktů.  

Co by měl make-up pro suchou pleť splňovat

Hledáte ten nejlepší make-up? Diskuze mnoha stovek žen ukazují na to, že když vás trápí suchá pleť, je nutné sáhnout po produktu, co splňuje tyto požadavky:

  • je hydratační,
  • je vyživující,
  • neobsahuje velké množství pudru,
  • netvoří na pleti skvrny.

Toto je třeba skálopevně hlídat. Produkty s vysokým množstvím pudru vaši pleť doslova ubijí a dají také vyniknout vráskám. Nejlepší make-up na suchou pleť seženete v lékárně, v drogerii, i na internetu. Nebojte se zeptat svého prodejce, zda je vámi zvolený produkt vhodný pro suchou a problematickou pokožku.

Jak si vybrat odstín

Jednou z prvních věcí, co budete řešit, je správný odstín. I ten nejlepší make-up na světě prostě musí sedět barevně. Výběr byste měla provádět na denním světle, a barva musí ladit s tónem vaší kůže na krku. Pokud budete testovat více kousků, můžete si je nanést do oblasti dekoltu nebo také na zápěstí. Tak nejlépe poznáte, jaký odstín se k vám hodí, a působí přirozeně.

Když je ve hře akné

Suchá pleť v kombinaci s akné je skutečný oříšek. I zde se však dá skvěle kouzlit. Nejlepší make-up na akné vyrábí značky kosmetiky, které jsou běžně k sehnání v každé lékárně. Vyzkoušejte jejich péči a hydrataci. Budete překvapeni, jak dokážou zamaskovat nepříjemné pupínky.

Mít suchou pleť má své výhody i nevýhody. I pro vás je však možné vybrat ten nejlepší make-up! Věříme, že i vám se podaří pro svou pleť udělat maximum a vybrat si produkt, který vám dokonale sedne.

Potom už se budete těšit nejen z toho, že vám make-up vaši pleť nejen sjednotí, ale i vyživí, hydratuje a ochrání.

Mohlo by se Vám také líbit
Zanechte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.