Jak vybrat dětské ložní prádlo a co by mělo splňovat?

Při výběru dětského povlečení a prostěradla se setkáte s velkým množstvím rozměrů. Ty se odvíjejí od velikosti dětské postele nebo postýlky, respektive matrace. Podívejte se na přehled rozměrů dětského ložního prádla a vyberte si to správné.

Rozměry ložního prádla podle velikosti lůžka a matrace

Rozměry lůžkovin, matracových chráničů, povlečení i prostěradel se odvíjí od rozměrů matrace a lůžka. Přihlédněte také k věku a výšce dítěte, kterému postel vybavujete. Lůžkoviny se dělí na povlečení do dětské postýlky a do větších postelí.

Rozměry dětských lůžek a matrací

Existuje více rozměrů dětských postelí i postýlek a od toho se odvíjí nabídka ložního povlečení. Rozměry pro postýlky bývají zpravidla dvojí, tedy 60×120 cm a 70×140 cm. Rozměry matrací v dětských postelích se mohou přibližovat rozměrům postele pro dospělé. Tady jsou nejčastější rozměry dětských lůžek a matrací:

 • 60×120 cm
 • 70×140 cm
 • 70×160 cm
 • 80×160 cm
 • 80×180 cm
 • 80×200 cm
 • 90×160 cm
 • 90×180 cm
 • 90×200 cm

Do větších postýlek můžete vybírat i dětské povlečení do postýlky 100×135 cm a do dětských postelí dětské povlečení 140×200 cm s jedinečnými dětskými motivy.

Rozměry dětských prostěradel

Natahovací prostěradla jsou označeny podle rozměrů matrace. Tedy pro matraci 70×140 cm budete kupovat prostěradlo 70×140 cm. Označení rozměrů na bavlněných plachtách představuje rozměr samotného prostěradla. Na klasické jednolůžko o rozměru 90×200 cm s výškou 20 cm vybírejte plachtu nejméně o rozměru 140×240 cm. Rozměry prostěradel do dětských postýlek:

 • 60×120 cm
 • 70×140 cm

Materiál prostěradla do postýlky

Pod prostěradlo dejte chránič matrace. Froté prostěradla jsou příjemná a ochrání matraci. Jsou dostupná ve velikosti 70×140 cm a jsou vybavena všitou napínací gumou, která ulehčí povlékání. V nabídce jsou kromě prostěradel do postýlky i prostěradla na klasické postele nebo dvojlůžka v atraktivních barvách, třeba zelená, oranžová, světle fialová, růžová a azurově modrá.

Polštáře do dětské postýlky

Vybírejte pro své děti certifikovanou kvalitu. Dětské polštáře do postýlky mají být ušity z kvalitní 100% bavlny a vlastnit certifikát nezávadnosti Oeko-Tex® Standard 100. České polštáře, přikrývky, dětská povlečení a prostěradla od Goldea certifikaci splňují. Polštáře jsou standardní nebo prošívané v rozměrech 60×40 cm a 70×50 cm. Můžete si nechat ušít i jiný rozměr na míru si aby byl polštář do postýlky podle vašich představ. Doplňte přikrývky z dutého vlákna a oblíbené malé polštářky.

Zdroj foto: Igisheva Maria / Shutterstock.com

Dětské povlečení a jeho motivy

Dětské povlečení může být do dětské postýlky pro miminko i na velkou postel pro větší dítě. Povlečení pro děti má nápadité dětské motivy, které mají děti rády. Pro děvčátka můžete zvolit roztomilé sovičky, slony, srdíčka i kočičky. Pro chlapečky můžete vybrat povlečení s fotbalovými míči, autíčky, plachetnicemi a raketami. Dětské povlečení má být ušito z kvalitních, hygienicky nezávadných látek, které jsou na dotyk velmi příjemné, nedráždí citlivou dětskou pokožku a jsou certifikované.

Mohlo by se Vám také líbit
Zanechte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.