Dětské oslavy a party jídlo

Slavit narozeniny nebo jinou událost v současné době není tak jednoduché jako dřív. Pokud však nechcete přijít o oslavu úplně, můžete ji uspořádat doma. Máme pro vás připraveno hned několik tipů, jak uspořádat skvělou oslavu pro vaše děti.

Návštěvy restaurací jsou ještě na nějakou dobu passé a někteří lidé nechtějí ani chodit často do obchodu. Občerstvení na oslavu je proto potřeba dobře naplánovat, abyste nemuseli do obchodu běhat třikrát denně. Když připravujete party jídlo na dětské narozeniny, pečlivě sepište seznam surovin, které budete potřebovat.

Dort v hlavní roli dětské party

Děti milují barvy a animáky. Když spojíte tyhle dvě věci dohromady, úspěch je zaručen. Využít toho můžete i při přípravě jídla na jejich oslavu? Na oslavě nesmí chybět dort, především u něj platí, že čím barevnější a větší, tím lepší. Dort může být úplně jednoduchý, klidně nepečený, třeba z tvarohu a zakysané smetany. Když si na něj netroufnete, můžete si ho nechat vyrobit na míru ve vaší oblíbené cukrárně nebo u známých, kteří se výrobě dortů věnují jako koníčku. Držte se toho, že dort musí být bez alkoholu a s lehčím krémem, ať oslavence a jeho kamarády nebolí bříško.

Nesmí chybět drobné občerstvení

Mnohem víc radosti všem uděláte studenými drobnostmi. Děti chvilku neposedí a nutit je v sedě jíst teplé jídlo by jim jen kazilo zábavu. Klasické chlebíčky a obložené mísy však vyměňte za trochu zábavnější druhy jídla. Vyhrajte si především s tvary a barvami. Upečte sladké a slané sušenky, veky nebo bagety obložte šunkou a sýrem. Pomocí vykrajovátek na vánoční cukroví z nich vykrájejte zvířátka a další malé tvary, které budou nejen skvěle chutnat, ale i vypadat.

Barvy jsou samozřejmost

Na dětské party by určitě nemělo chybět ovoce a zelenina. I na ty použijte vykrajovátka. Vyrobit můžete ovocnou, barevnou mozaiku. Nebo je napíchejte na špejle a vyrobte tak zdravá lízátka. Se špejlemi však buďte opatrní, pokud budou na oslavě hodně malé děti, spíš servírujte jídlo bez nich. Děti by si mohly ublížit. Ze stejného důvodu se vyhněte i párátkům a jehlám na špízy.

Zapomenout byste měli na nezdravé mlsání v podobě klasických chipsů, oříšků a průmyslově zpracovaných potravin. Obsahují hromadu soli, barviv a jiných přísad, které by děti neměly jíst vůbec. Zkuste je nahradit kukuřičnými křupkami, popcornem nebo jinými dobrotami, které to dětem aspoň trochu nahradí.

Menu na dětskou oslavu narozenin

U dětských oslav si nemusíte lámat hlavu s předkrmem, hlavním chodem ani dezertem. Dětem uděláte největší radost, když naservírujte vše najednou na improvizovaný rautový stůl a necháte je v průběhu zábavy uzobávat. Výjimku udělejte jen v případě dortu, který si přeci jen zaslouží o něco víc pozornosti.

Pokud je pečení vaší silnou stránkou, připravit můžete také jednoduchý dezert na plech, děti sladké přece milují a na oslavě jim ho můžete trošku dopřát, samozřejmě s mírou.

Připravili jsme pro vás malý návrh toho, jak by mohlo menu vypadat:

  • Jednohubky ve tvaru oblíbených zvířátek nebo postaviček ze seriálu. Podobně budou fungovat i zapečené toasty.
  • Mini pizzy. Děti pizzu milují, když ji doma připravíte jako minipizzu, buďte si jistí, že dětem bude chutnat víc než kupovaná.
  • Ovocné špízy zaberou vždy, jsou totiž barevné.
  • Domácí bar s ledovým čajem, jemnou citrónovou limonádou a ovocnou šťávou s kostkami ledu.

 

Mohlo by se Vám také líbit
Zanechte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.