Digestoř v kuchyni je šikovný pomocník. Vyberte tu správnou

Během vaření se nevyhnete výparům a pachům, které se při zpracovávání potravin a přípravě pokrmů vytvářejí. Tyto nepříjemnosti můžete snadno eliminovat pomocí kuchyňské digestoře.

Možná si nyní říkáte, že jsou to zbytečně vynaložené finance. Není to však pravda. Digestoř je šikovný pomocník a pomůže vám snižovat vlhkost v kuchyni, tím eliminuje tvorbu plísní. Také se vyhnete nepříjemným pachům objevujícím se občas během vaření. Kromě toho si můžete vybrat model vhodný právě pro vaši kuchyň.

Na co se zaměřit?

Vzhledem k tomu, že v nabídce naleznete několik různých druhů, nejprve je potřeba si uvědomit, pro jak velký prostor digestoř vybíráte.

Velkou roli hraje výkon, ten je právě závislý na výše zmiňované velikosti prostoru. Čím máte kuchyň větší, tím vyšší by měl být výkon. Udává se v m3/h . Pro klasickou kuchyň je vhodnou volbou výkon kolem 600m3 za hodinu.

Velmi důležitým hlediskem je hlučnost, udává se v decibelech (dB). Nejnižší hodnota je kolem 40 dB, nejvyšší pak 70 dB.

Vybrat si můžete také různé druhy ovládání. Nejčastěji se jedná o běžná tlačítka nebo ovládání s dotykovým displejem.

Digestoře pro větší kuchyně

Pokud máte možnost zajistit odtah vzduchu z místnosti, sáhněte do nabídky digestoří komínových. Mají velký výkon. Upevníte je mezi skříňky kuchyňské linky.

Jestliže máte varnou desku umístěnou v kuchyňském ostrůvku, můžete si pořídit digestoř ostrůvkovou. Ta je určená pro instalaci do volného prostoru a má podobný vzhled jako komínová.Také nabízí vyšší sací výkon.

Digestoře pro kuchyně menších rozměrů

Klasické panelákové kuchyně často bývají menší a není možno využít vývod do komínu. Chcete-li tedy pořídit digestoř do takové místnosti, pak může být vhodnou volbou výsuvný model. Ten se téměř celý ukryje do horní nástěnné skříňky umístěné nad varnou desku. Během vaření pak postačí pouze vytáhnout čelní panel. Další možností je digestoř podvěsná. Je to obdoba digestoře výsuvné.

Toto byl však pouze malý výčet, modelů je v nabídce daleko více. Záleží jen na možnostech prostoru, vašich prioritách a finančních prostředcích, které chcete do nákupu digestoře investovat.

Mohlo by se Vám také líbit
Zanechte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.