Může být meditace jednou z možností relaxace?

Meditace a meditační techniky u nás nejsou tolik rozšířené. Možná proto, že si ji můžeme spojovat s vírou a duchovnem. Pokud si však uvědomíme její podstatu, zjistíme, že tomu tak není.

Meditace nám pomáhá zklidnit mysl, uvědomovat si naše myšlenky a pocity, soustředit se na jednu věc, zkrátka zpomalit v dnešní uspěchané době. To je to, co potřebuje naše tělo i naše mysl. Pokud chcete meditaci vyzkoušet, ale stále nevíte, jak na to, zkuste se nechat inspirovat.

Jak na meditaci?

Způsobů je velké množství. Každý si může zvolit nebo najít takový, který mu bude vyhovovat. Pro začátek postačí, když si nalezneme místo, kde budeme mít klid a nikdo nás nebude rušit. Měl by to být prostor, kde se budeme cítit dobře. Pohodlně se usadíme a vůbec to nemusí být se skříženýma nohama, jak často bývá meditace zachycená na fotografiích. Vybereme si takovou polohu, která nám bude příjemná. Během meditace ji můžeme kdykoli vyměnit.

Jakmile zaujmeme příjemnou pozici, začneme se pomalu uvolňovat, provedeme několik hlubokých nádechů a výdechů a soustředíme se pouze na svůj dech. Díky tomu se zklidní naše mysl i tělo. Zpočátku může být těžké oprostit se od myšlenek a starostí všedního dne, pokud však vytrváme, určitě se nám to podaří.

Ideální je uděláme-li si na meditaci čas, zpočátku každý den alespoň na půl hodiny. Vhodnou dobou je brzké ráno nebo chvíle těsně před spánkem.

Zdroj foto: maxpetrov / Shutterstock.com

Nabízí meditace nějaké výhody?

Především pozitivně ovlivní naše soustředění, vyčistí naši mysl a pomůže v boji proti stresu. Dýchání, které tvoří neodmyslitelnou součást meditace, pozitivně ovlivňuje všechny části našeho těla. Meditační techniky nás zbavují únavy a dodají nám dostatek energie. Díky tomu, že meditace rozvíjí a posiluje naše soustředění, pomáhá nám zlepšovat i naši produktivitu, snáze se dokážeme zaměřit na činnosti, které právě vykonáváme.

Meditace nám pomáhá k snazšímu usínání, prohlubuje náš spánek. Díky meditace snáze zvládneme stresové situace a také lépe poznáme sami sebe.

Mohlo by se Vám také líbit
Zanechte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.