Paletový nábytek je nejen levný, ale také trendy. Pořiďte si nějaké kousky

Paletový nábytek si nachází stále více příznivců. Je nejen levný, ale také originální a vzdušný. Jestliže patříte mezi zastánce ekologického způsobu života, pak je to ideální volba.

Nábytek z palet se objevuje stále častěji jak v zahradách nebo na terasách či chalupách, tak i v domácnostech. A není to jen kvůli jeho levné pořizovací ceně. Z palet si můžete nechat vyrobit variabilní kousky vhodné pro každý styl bydlení. A kromě toho podpoříte recyklaci. Pokud vám nevadí trocha práce a patříte mezi domácí kutily, pak si s jeho výrobou poradíte velmi snadno i sami.

Jaké výhody nabízí paletový nábytek?

Nábytek je vzdušný, variabilní, snadno jej přemístíte, je vhodný do jakéhokoli interiéru. Vzhledem k tomu, že pro výrobu palet se používá kvalitní dřevo, bude i nábytek z něj vyrobený kvalitní a dlouho vám vydrží. Kromě toho musí palety unést i těžký náklad, nábytek tedy bude mít i dobrou nosnost. Kousky určené pro sezení či ležení velmi snadno doplníte o matraci nebo polštářky. Tím zajistíte pohodlné používání.

Pokud se pustíte do výroby paletového nábytku sami, nepotřebujete k tomu žádnou extra výbavu. Palety snadno seženete v některé z výkupen. Při jejich výběru se zaměřte na kvalitu a pevnost dřeva.

Zdroj foto: 279photo Studio / Shutterstock.com

Na co se zaměřit při výběru palet?

V nabídce naleznete palety nejen naší, ale i zahraniční výroby. Pro naši oblast je typické především dřevo smrkové. Zahraniční palety se vyrábějí, ve většině případů, ze dřeva exotického. Mezi takové patří mahagon nebo cedr. Tyto druhy jsou odolné a nebudou se vám kroutit. Také mají dlouhou životnost. Zjistěte si, čím byla paleta ošetřena, tato informace by měla být uvedena na paletách. Nepořizujte si palety, na kterých se přepravovaly potraviny nebo chemické prostředky. Pozor si dejte i na palety s viditelnými vadami nebo dřevní houbou.

Mohlo by se Vám také líbit
Zanechte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.