Tipy na moderní dlažbu na balkon. Budete ji pokládat sami?

Přemýšlíte nad tím, že si zkrášlíte váš balkon? Podívejte se na naše tipy, se kterými zvládnete vybrat vhodnou dlažbu. A dokonce si řekneme, že pokládku dlažby zvládne svépomocí každý z nás.

Jak tedy dlažbu vybrat, abyste později nelitovali?

Zvládnete to i sami

Klasická dlažba na balkón není nic složitého. Pro její pokládku potřebujete jen:

  • penetraci,
  • beton,
  • lepidlo,
  • stěrku
  • spárovku.

To je poměrně na pohodu, avšak bez jedné důležité věci se rozhodně neobejdete – a to je řezačka obkladů. I ta se však dá za pár korun půjčit, a tak se dlažba na balkón dá zvládnout zcela svépomocí. Hodí se také mít nějaké míchadlo na beton, váleček a hřeben. A krásný projekt je na světě! Pokud si netroufáte, nic se neděje. Existují systémy click – clack, které zvládne skutečně každý.

Než začnete s pracemi

Venkovní dlažba na balkon není náročná na zhotovení, jednu věc byste však dodržet měli, a tou je venkovní teplota. Při pracích musí být venku alespoň deset stupňů, ideál je 15 – 20 stupňů Celsia. Tak si budete jisti, že se vám materiály správně spojí, a bude tak zachována dlouhá životnost. Mrazuvzdorná dlažba na balkon, ale i další speciální tipy dlažby, rozhodně nemají rády, když do procesu tuhnutí zaprší. Proto si vyhraďte den, kdy nehlásí žádné dešťové přeháňky, případně si alespoň nachystejte dostatečně velký kus igelitu na zakrytí.

Zdroj foto: Sidorenko Olga / Shutterstock.com

Moderní dlažba na terče

Dlažba na balkon na terče je nejlepší volba pro velkoformátovou dlažbu. Skvěle se také hodí do extrémně náročných klimatických podmínek. Tento typ dlažby se pokládá tak, že se nejprve nainstalují terče. Ty se položí na upravený poklad, a teprve až na ně se usazuje velkoformátová dlažba. Tento typ pokládky je obzvláště vhodný pro velké terasy a balkóny. Výsledkem je stylový povrch, který působí jednolitě.

Přejete si rychlou dlažbu? Zvolte tekutou!

Bezespojová jednosložková protiskluzová hydroizolace je ideální volba, pokud chcete dlažbu s dlouhou životností a snadnou aplikací. Tekutá dlažba na balkon se nanáší pouze pomocí zednického hladítka, a zvládne ji téměř každý. Vyhnete se tak problémovým spojům a terasu si tak opravíte bez nutnosti cokoliv bourat. Tato dlažba na balkon je odolná vůči UV záření. Skvělý tip na moderní dlažbu, protože ji zvládnete zcela sami, a výsledek je profesionální!

Ekologie má zelenou

Pokud si přejete držet trend se současnými trendy v oblasti bydlení, rozhodně byste se měli poohlédnout po něčem ekologickém. Dřevěná dlažba na balkon je nadčasová, a navíc je vyrobena z obnovitelných zdrojů.

Další variantou je i plastová dlažba na balkon, která se vyrábí pomocí recyklace plastového odpadu. Plast je odolný materiál, vydrží náročné povětrnostní i zátěžové vlivy, a navíc nijak nezadržuje vodu.

Obě tyto varianty se dnes dají sehnat v moderním provedení, které si dokáže položit na balkón skutečně každý. Je totiž vybaven systémem click – clack, takže jednotlivé dlaždice k sobě pouze přicvaknete. I další výhodu nabízí tato dlažba na balkón – cena je totiž více než příznivá. Obzvláště dřevěná dlažba na balkon je ideální volba – instalace je rychlá, materiál není těžký, a jedná se o vysoce ekologický materiál.

Čistota linie a vysoká odolnost

Dalším trendem jsou liniově čisté a na pohled velmi esteticky příjemné dlaždice z litého betonu. Betonová dlažba na balkon se vyznačuje mrazuvzdorností a odolností vůči vlivům počasí. Pokud se vám nelíbí klasická barva betonu, poohlédněte se po dlaždicích, které jsou probarvené.

Klasika jde do ústupu

I keramická dlažba na balkon se samozřejmě dá stále sehnat, ale v poslední době se trendy v bydlení ubírají jiným směrem, a důraz je kladen na estetičnost, praktičnost a na zvolené materiály.

A co vy? Jakou dlažbu zvolíte?

Mohlo by se Vám také líbit
Zanechte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.