Infrapanely se mohou stát novou součástí moderního interiéru

Topení na maximum a stále vám mrznou ruce a nohy? Pak byste se měli zamyslet nad tím, jak to změnit. Vhodným řešením může být například dodání nového zdroje tepla, který ale nebude příliš finančně náročný na provoz. Na výběr máte z nejrůznějších konvektorů či přímotopů. Jejich nevýhodou ale je, že jsou poměrně dost nápadné a mohou kazit vzhled interiéru vaší místnosti. To infrapanely jsou úplně jiná káva.

Infrapanely: nápadné a nenápadné zároveň

Infrapanely mohou ve vašem bytě vzbudit velkou pozornost. Tedy ovšem za předpokladu, že si to tak přejete. Vyrábí se totiž ve spoustě designech, takže je možné je zamaskovat do interiéru tak, aby byly méně nápadné. To se týká zejména stropních infrapanelů, které je možné nainstalovat na strop ve stejné barvě jako má okolí. Protože ale vypadají velice dobře, je škoda je skrývat. Jejich instalace je velice snadná, zdroj tepla příjemný a navíc levný.

Jak infrapanely fungují?

Možná jste někdy přišli do kontaktu s přímotopy, které fungují tak, že foukají teplý vzduch ven. To může být velice nepříjemné, jste-li v dosahu tohoto „foukání“, ale také z toho důvodu, že se víří prach a různé bakterie. Infrapanely fungují tak, že teplo sálají. To znamená, že nedochází k nežádoucímu „foukání“ tepla do místnosti. Fungují podobně jako kachlová kamna.

Druhy infrapanelů

Když vybíráte infrapanely, je potřeba si zodpovědět na otázku: chcete nástěnné nebo stropní infrapanely? Ty stopní můžete (ale nemusíte) lépe skrýt, nástěnné ale mohou vzbudit pozornost a zdání luxusu a modernosti, čímž dotvoří celkový interiér i dojem z něj. Kamenné infrapanely, je možné umístit pouze na svislou zeď. Proto se dobře rozmyslete ještě před jejich koupí.

Skleněné infrapanely

Skleněné infrapanely jsou jakési bloky různobarevného skla. Můžete je umístit kamkoli na stěnu a některé typy také na strop. Hodí se zejména do moderních interiérů, pokud je ale dobře zkombinujete, můžete je použít i do tradičnějších interiérů. Skleněné infrapanely jsou dostupné ve spoustě barev, od bílé, přes šedou, červenou, modrou, oranžovou… až k černé. Sladit je tedy není nic těžkého. Jedná se v podstatě o umístění topného panelu na zeď.

Vsaďte na kvalitního českého výrobce

Společnost FENIX GROUP, a.s. se zabývá výrobou elektrických topných systému už od roku 1990. I přes to, že společnosti produkuje výrobky do 70 zemí světa nacházejících se na 4 kontinentech, se většina výroby odehrává právě v České republice. A to není všechno: účast společnosti je ryze česká, bez zahraničních investorů, takže koupí produktů od této společnosti podporujete český trh. Sehnat její sortiment můžete na Infraobchod.cz.

Mohlo by se Vám také líbit
Zanechte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.