Kabelky, které by neměly chybět v šatníku žádné ženy

Každá žena si bez kabelky připadá jako bez ruky. Nosíme v nich všechno, od věcí nepostradatelných po věci, které by se náhodou mohly taky hodit. Tedy pokud nejdeme do společnosti s malým psaníčkem.

Kabelka je něco, co k ženám zkrátka patří a každá z nás jich má doma hned několik. Jsou praktické, ale také velmi módní. Dokáží v mžiku proměnit celý outfit a dodat mu šmrnc. Na trhu najdeme nepřeberné množství nejrůznějších kabelek, co se liší svým tvarem, velikostí či barvou.

Existuje ale několik základních druhů, co by žádné ženě doma neměly chybět. Tak jaké to jsou? Doplňte si svou sbírku.

Velká a praktická

Jednu velkou kabelku, do níž se vejde úplně všechno, na co si jen vzpomeneme, by měla rozhodně vlastnit každá žena. Ta by měla být dostatečně prostorná i na věci do práce či na menší nákup, na který se po cestě domů zastavíme. Také by měla být jednoduchá, abychom ji mohly kombinovat s každým outfitem.

Velkou kabelku je dobré pořídit si proto v univerzální černé barvě, měla by být hladká a mít pohodlná dlouhá ucha – aby se dala nosit v ruce ale i na rameni.

Zdroj foto: 5 second Studio / Shutterstock.com

Crossbody kabelka

Crossbody kabelky jsou velmi oblíbené – jsou to ty menší kabelky, co nosíme přes rameno. Tyto kousky jsou velmi praktické, ale na nošení do práce se příliš nehodí. Slouží pro využití ve volném čase, na procházky, či na méně formální večerní akce. Vyrábějí se v nejrůznějších velikostech – dobré je mít jednu menší a jednu střední.

Tento typ kabelky ale slouží k odlehčení, neměly bychom v ní tak nosit všechny ty věci, které ukládáme do velkých kabelek. Vybrat si můžete sportovnější typ, elegantní ale také můžete popustit uzdu své fantazii a vybrat si barevnější kousek – právě frčí pastelové barvy, výšivky nebo proužky.

Dámský batůžek

Batohy se vrací do módy, designéři si dávají záležet, aby dámské batůžky vypadaly elegantně a daly se tak nosit klidně i do práce nebo do společnosti. Jde o nejpohodlnější variantu. Do batohu můžete dát všechny své nezbytnosti, a přitom budete mít volné ruce. To, co je pohodlné, si lidé velmi snadno oblíbí, a na poli módy se takové kousky hřejí dlouho. Když si pořídíte jeden batůžek, získáte tak nadčasový kousek, který využijete po mnoho let.

Psaníčko na zvláštní příležitosti

I když do společnosti příliš často nevyrážíte, a i když už si vyrazíte, vystačíte si s malou cross body kabelkou, psaníčko by doma také měla každá žena mít. Přeci jen na ples ho využijete každou sezónu a nikdy nevíte, kdy půjdete někomu na svatbu či na oslavu ve velkém stylu. Psaníčko by mělo být maličké a vejít se do ruky, některá ale mohou být i přes rameno. Vždy se ale jedná o malinkatou kabelku, co slouží jen na pár věcí – na peníze, klíče, mobil, kapesníčky a rtěnku. Víc do něj opravdu nevměstnáte.

Pravdou ale je, že jde o velmi populární druh kabelky, a pokud už člověk do společnosti vyráží, chce udělat dobrý a co nejlepší dojem. To psaníčko hravě zvládne – dělá dojem, a k večerní róbě se skutečně hodí lépe než jakákoliv jiná kabelka.

Návrat ledvinky

Ledvinky byly hitem v devadesátkách. Tehdy nosil ledvinku úplně každý – ženy i muži. Pak na dlouhou dobu upadly v zapomnění, aby se mohly mezi nás zase vrátit. Už tři roky jsou ledvinky zase velmi populární – jde o jednu z nejvýraznějších věcí, které se v ikonických devadesátkách nosily. Kdo dnes nemá ledvinku, jako by v módě nic neznamenal.

Ledvinky ale dneska vypadají samozřejmě úplně jinak než tenkrát. Jsou v moderním stylu, jsou propracované a hlavně už nejsou šusťákové. Jsou hlavně kožené a nemusí se nutně nosit zapnuté okolo pasu. Dát si ji můžete klidně i přes rameno. Některé ledvinky jsou takovým designérským skvostem, že se hodí i do společnosti. Nejde tak vyloženě jen o sportovní záležitost.

Máte je už všechny?

Mohlo by se Vám také líbit
Zanechte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.