Skryté závady při koupě bytu – Na tohle si dejte pozor

Koupě bytu je velkou investicí, zvláště v dnešní době, kdy se ceny bytů pohybují opravdu vysoko. Obvykle člověk investuje všechny své úspory. Na co si dát pozor při koupi bytu?

I proto je potřeba dávat si velký pozor na to, co vlastně kupujete. Jinak se vám může bydlení prodražit ještě více, než jste předpokládali. Navíc některé závady nejsou na první pohled viditelné. Co tedy bedlivě sledovat již při prohlídkách?

Koupě bytu – všímejte si detailů

Vyhlídli jste si pro vás dokonalý byt a realitní makléř vám ho vychválil až do nebes? I přesto se mějte na pozor! Možná, že nakonec koupíte byt, v němž bude potřeba udělat hodně změn, a to jistě nechcete. Například to, že je v bytě problém s kanalizací, na první pohled rozhodně vidět není. Proto se zajímejte i o to, zda voda v umyvadle či dřezu odtéká bez problémů, zda není problém s toaletou a určitě se nedívejte jen očima, ale vnímejte okolí i jinými smysly.

Cítíte v bytě zápach? Ten může právě značit problémy s kanalizací, ale naznačovat může i to, že je v bytě problém s vlhkostí. V budoucnu byste tak mohli bojovat s plísněmi. Všímejte si také koutů místností a stěn za nábytkem, které mohou naznačit problémy s hmyzem v bytě.

Elektřina

U starších panelových domů určitě zkoumejte i to, kdy se v bytě, o který máte zájem, prováděla výměna elektrických rozvodů. Co se skrývá ve zdi, nevidíte, ale musíte se zeptat nahlas. Staré elektrické rozvody, tedy ty hliníkové, jsou problémové.

Často hrozí vyhození pojistek, jakmile pustíte více spotřebičů najednou, může dojít dokonce k vyhoření zásuvek a v krajním případě i ke vzniku požáru. Staré rozvody je tak třeba vyměnit za nové. To se provádí nejčastěji při celkové rekonstrukci. V dnešní době je výhodnější pořídit byt s měděnými elektrickými rozvody. Jinak se vám koupě výrazně prodraží později.

Koupi bytu ovlivňují i sousedé

Dávejte si pozor i na to, kam se stěhujete, to jde ale zprvu odhadnout velmi těžko. Nikdy nevíte, jaké sousedy budete mít, ale hodně vám může napovědět, když se přijdete do bytu podívat k večeru. Pokud si prohlídku naplánujete na dopolední hodiny, v každém domě je v tu dobu klid a nic nepoznáte. Dospělí jsou v práci a děti ve škole, ale večer je doma každý. Bude vám vadit, že od vedle křičí děti nebo že nad vámi sousedi moc dupou? I tohle může být pro někoho důležité. Odradí vás to? Pokud víte, že ano, domluvte si prohlídku bytu na pozdější čas.

Připravte se na to, že koupě bytu není v dnešní době úplně snadná, avšak investicí do nemovitosti si zajistíte život pod vlastní střechou.

Zdroj: bankbazaar.com

Mohlo by se Vám také líbit

Komentáře jsou uzavřeny, ale trackbacks a pingbacks je otevřen.