Minimalismus u vás doma: zařiďte vaši domácnost v tomto stylu!

Minimalismus mnoho lidí vnímá jako umělecký směr. Je sice pravda, že mezi ně bezesporu patří, objevuje se totiž prakticky ve všech oblastech umění. Zároveň je minimalismus i způsobem, jak svůj život omezit pouze na ty věci, které skutečně potřebujeme. Pokud se někdo vydá směrem minimalismu, obklopí se pouze menším množstvím věcí. Minimalismus tak můžete aplikovat i u vás doma, rozhodně totiž má něco do sebe.

Nemáte pocit, že je toho u vás doma až příliš?

Málokdy se skutečně zamyslíme nad tím, kolika věcmi se obklopujeme u sebe doma. Domov si totiž chceme zařídit tak, abychom se v něm cítili příjemně. To znamená, že ho vybavujeme tak, aby ladil našemu oku a vyjadřoval náš styl. Často ale nepřemýšlíme, jestli dané věci, které si domů pořizujeme, skutečně potřebujeme.

Zkuste se zamyslet, jestli to náhodou není také váš případ. Možná i vy máte doma nadmíru věcí, které ve skutečnosti nepotřebujete ani je nevyužíváte, ale přesto zabírají místo. Dojdete-li k názoru, že je tomu skutečně tak, je minimalismus jako stvořený právě pro vás.

Pojměte to u vás doma minimalisticky

Když se vám podaří zbavit se věcí, které u vás doma jen zbytečně zabírají místo, citelně se vám uleví. Najednou budete mít pocit, že vaše domácnost prokoukla, působí odlehčenějším dojmem a také toho budete mít mnohem méně na úklid. Nebojte se zařídit vaše domácnost v minimalistickém stylu. Rádi vám poradíme základní pravidla, kterých pokud se budete držet, tento stále oblíbenější styl se zabydlí i u vás doma.

Co nepotřebujete, to musí pryč

V první řadě je potřeba pustit se do velkého úklidu. Buďte nekompromisní a bez milosti se zbavujte všech věcí, které nepotřebujete. Projděte místnost po místnosti a postupně vytřiďte věci, které jste třeba už dlouho nepoužili, na které jen sedá prach nebo které se jen tak ladem skladem někdy povalují.

Nábytek plní estetickou i praktickou funkci

V rámci minimalistického stylu je kladen důraz na to, aby nábytek plnil nejen estetickou, ale i praktickou funkci. U vás doma si tak najde místo takový nábytek, který není jen strohý. Moderní kousky nábytku splní úložnou funkci a zároveň vašemu bydlení dodá jedinečný vzhled. V tomto duchu si můžete pořídit nejen komody, skříně, konferenční stolky, ale také další vybavení.

Zamilujte se do jednoduchého úklidu

Minimalismus možná na někoho působí dojmem, že je domácnost taková prázdná a nezařízená. I když možná na první pohled působí chladně, jeho jednoduchost má něco do sebe. Především pak, co se týče úklidu. Když doma nebudete mít zbytečné věci, bude pro vás úklid daleko jednodušší. Minimalismus se dá aplikovat v celé domácnosti. Vsaďte na něho v obývacím pokoji, ložnici i v pokojíčku vašich dětí.

Právě v dětském pokojíčku můžete mít pocit, že se minimalistický styl aplikovat nedá. To ale není pravda. Úložné boxy pro děti vám pomohou udržovat zde pořádek, ale také dojem, že každá věc má své místo a nic zde není navíc.

Doplňků a dekorací se vzdávat nemusíte

I když se rozhodnete zařídit si vaše bydlení v minimalistickém stylu, rozhodně to neznamená, že se prakticky ze dne na den musíte vzdát všech dekorací, doplňků a maličkosti, které vám to doma dělají útulnější. Pokud vám nějaká věc dělá radost, kupte si. Internetový obchod Gario vás dokáže inspirovat k nákupu různorodých věcí, které u vás doma určitě najdou své sto.

 

 

Mohlo by se Vám také líbit

Komentáře jsou uzavřeny, ale trackbacks a pingbacks je otevřen.