Jaké jsou možnosti využití multimediálního centra?

Nechcete se dál trápit se starou televizí? Pak je pro vás řešením multimediální centrum. Jakými způsoby se dá multimediální centrum využít? Prozradíme vám, jak jej využít.

Pomocí něho totiž můžete surfovat po internetu, přehrávat filmy nebo fotky, a dokonce můžete poslouchat svou oblíbenou hudbu.

Co vlastně multimediální centrum je?

Multimediální centrum je ve své podstatě malý počítač, který se dostal na trh teprve před několika lety. Z obyčejné a naprosto tuctové televize dokáže udělat špičkovou Smart TV. Tato malá krabička dokáže nahradit množství elektroniky ve vašem obývacím pokoji, a proto se někdy multimediální centrum nazývá Smart TV box nebo pouze TV box.

Původní hlavní funkcí bylo přehrávání filmů. Multimediální centrum DVB-T2 totiž disponuje konektorem USB, který staré televize nemají. Dnes už sice takových televizí moc není, ale i přesto se výrobci stále orientují na určitou skupinu zákazníků toužících po obyčejnějším zařízení s nevelký množstvím funkcí. Dnes multimediální centra nabízí o mnoho více možnosti využití než jen přehrávání filmu z flash disku.

Přehrávání obsahu skrz HDMI

Multimediální centrum DVB-T2 Android disponuje vysokým stupněm kompatibility, takže pomocí něho můžete ke své televizi připojit třeba digitální kameru nebo fotoaparát. Promítání fotek z dovolené tak bude o dost pohodlnější pro všechny zúčastněné.

Další zajímavou funkcí je DLNA umožňující sdílení v rámci uzavřené domácí sítě. Tento standard je navíc podporován některými rekordéry, herními konzolemi nebo Blue-ray přehrávači. Data pak můžete mít uschovaná pouze na jednom místě, ale multimediální centrum s DVB-T2 vám zprostředkuje jejich zobrazení v rámci několika zařízení.

Zdroj foto: Andrey_Popov / Shutterstock.com

Propojení přes konektor USB

Každé multimediální centrum dnes nabízí konektivitu USB. Do své televize tak klidně můžete zapojit flash disk nebo externí disk a pohodlně si z nich přehrát jakýkoliv film. TV boxy totiž zvládají číst většinu běžných obrazových formátů včetně MKV.

V oblasti hudby si také přijdete na své. Multimediální centrum Android dokáže přehrát muziku jak z flash disku, tak z externího média nebo dokonce z vlastní vnitřní paměti. Žádným problémem není načtení obvyklého formátu MP3, ale potíže TV boxu nebude činit ani bezdrátový formát FLAC. Výkonnější multimediální centra mají dokonce CD mechaniku.

Internet do staré televize

Jednou z hlavních, a pro některé tou nejdůležitější, funkcí je připojení k internetu. To můžete realizovat buď prostřednictvím Wi-Fi, nebo přes kabel ethernet. Díky internetu se ve vám otevírá zcela nový svět zábavy a vzdělávání, protože najednou můžete streamovat videa, sledovat oblíbené klipy na YouTube anebo prohlížet zpravodajské portály. Samozřejmostí je připojení k internetovým televizím.

Nebude surfování po internetu nepohodlné? K multimediálnímu centru jsou dostupné speciální ovladače. Ty jsou upraveny právě pro tyto účely, takže by mělo být sledování videí na YouTube stejně pohodlné, jako byste seděli na kancelářské židli u počítače. Ale i přesto má surfování po internetu své mouchy. Speciální ovladač je sice skvělý, ale klasické brouzdání u počítače multimediální centrum Evolveo nahradit nedokáže.

Sledování televize přes DVB-T2

Nejnovější multimediální centrum 2018 je nabízeno s vestavěným DVB-T2 tunerem. Tím pádem zabijete dvě mouchy jednou ranou. Ze staré televize uděláte Smart TV, a navíc nemusíte řešit přechod na digitální vysílání. Dejte si ovšem pozor, protože některá zařízení televizním přijímačem nedisponují. K nim byste si museli set-top box přikoupit.

Multimediální centrum je velice šikovné zařízení, jehož kvality určitě oceníte. Ani v našich silách bohužel není vyjmenovat všechny dostupné funkce, protože jich má tato malá krabička opravdu hodně. Pokud ji vyzkoušíte, tak budete zaručeně spokojeni.

Mohlo by se Vám také líbit
Zanechte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.