Nejlepší památky a místa ve městě Alicante

Cestujete rádi? Tak se seznamte s památkami, které by vás měly nalákat na návštěvu oblíbeného španělského města Alicante. Prozradíme vám, co zde rozhodně nesmíte minout!

Kromě množství historických památek je toto město známé i díky svému nočnímu životu, spoustě barů, restaurací a malých obchůdků, kde vás rádi uvítají.

Radnice v Alicante

Budova radnice je obrovská stavba v barokním stylu se dvěma věžemi. Hned u vchodu vás přivítá socha slavného Salvadora Dalího, jehož díla jsou na radnici vystaveny. Za návštěvu stojí také místnost zvaná Salón Azul.

Barrio Santa Cruz

Zbožňujete ty klasické úzké uličky, jež jsou plny bohaté historické atmosféry? Právě čtvrť El Barrio je jednou z nich. Celému místu vévodí katedrála ze 17. století, která stojí na středověkých základech. Kromě historie ale toto místo nabízí také rušný noční život, co vyhledávají zejména turisté.

Zdroj foto: LaineN / Shutterstock.com

Monumento a Canalejas

Jestliže se budete po Alicante procházet, jistě narazíte na památník věnovaný významnému španělskému politiku jménem José Canalejas. Nachází se v nejstarším parku ve městě na mramorové promenádě a pochází z roku 1880.

Promenáda Passeo Del Gomiz

Město Alicante nabízí i další promenádu, kterou je Passeo del Gomiz. Projděte se po tyrkysových dlažebních kostkách, kochejte se uličkou palem a nezapomeňte zhlédnout také městskou sochu Despertar od umělkyně Margot González Orty.

Estatua de Icaro

Ve vodách doku přístavu si povšimněte plastiky představující řecký mýtus o Ikarovi – postavu nahého muže s velkými rameny a malou hlavou, který místo křídel nese surfovací prkno. Socha se nachází pár metrů od schodů Plaza de Tomás y Valiente.

Hrad Santa Barbara

Prvním místem, kam byste rozhodně měli namířit, je středověký hrad svaté Barbory, jenž se tyčí nad celým městem. Navíc procházka k tomuto hradu je vhodná pro ty, kteří milují delší túry, protože hrad leží na hoře Benacantil, z něhož si zaslouženě můžete užít malebné výhledy. Jestliže však nejste milovníkem pěších túr, na hrad se dostanete pomocí lanovky nebo i autem. Navštívit můžete i místní muzeum ukrývající se uvnitř hradu. Díky němu a poskytujícím materiálům se tak lépe seznámíte s minulostí tohoto úchvatného města.

Mercardo Central

Užijte si místní trhy v Mercado Central, které se nacházejí na budově víc jak sto let staré. Najdete tu všechno – od místních prodejců s rybami, kořením, až po prodejce vína a lahodných likérů.

Museo de Arte Contemporaneo

V muzeu nemusíte obdivovat jen historii. Alicante nabízí i muzeum současného umění, kde se vám naskytne pohled na úchvatnou sbírku španělského umění ze 20. století. Díla od slavných Joana Miró, Salvadora Dalí, Juana Gris a Julia González jsou samozřejmostí. Výhodou také je, že vstupné je zcela zdarma.

Calle de Las Setas

Už jste slyšeli o ulici plné muchomůrek? Je to jedna z mnoha zajímavostí tohoto města. Tato ulice leží ve staré části města, a neměla moc dobrou pověst. Až v roce 2013 se díky starostce zchátralé ulice stala cesta přitahující spoustu turistů díky jejím novým barvám.

Ve městě Alicante se rozprostírají také krásné pláže lemující průzračnou vodu, kterou si oblíbili jak surfaři, tak lidé ke koupání. Využijte toho a projděte si město i jeho okolí a poznejte místní kulturu.

V okolních vinicích se můžete zastavit na košt vína, oliv i sýrů. Věřte, že se tu nudit rozhodně nebudete.

Mohlo by se Vám také líbit
Zanechte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.