Napařovač oděvů vám usnadní práci. Podle čeho vybrat?

Napařovače oděvů usnadňují péči o oblečení a zbavují nás nutnosti oděvy žehlit. To ocení všechny ženy, které žehlení nemají zrovna v oblibě. Díky napařovači oděvů docílíme dokonalého vzhledu každého kousku oblečení během chvilky a bez námahy. Snadno odstraní záhyby, prádlo osvěží a dezinfikuje. 

Na trhu jsou k dispozici dva druhy napařovačů, a to ruční a stojanový. Každý má své výhody a hodí se pro jiné využití. Přiblížíme si parametry obou tipů a doufáme, že vám tak usnadníme váš výběr.

Ruční napařovač oděvů

Ruční napařovač oděvů je malý a lehký, vhodný k rychlému použití. Během chvilky máte přežehlené šaty nebo třeba sako do práce, aniž byste museli vyndavat žehlící prkno a pak dlouho přejíždět žehličkou po záhybech. Napařovač narovná oděvy, ještě než je sundáte z ramínka. 

Ruční napařovač oděvů žehlí napařovací metodou, která je k oděvům a materiálům šetrnější než klasická žehlička. Pomocí několika málo tahů perfektně odstraní záhyby ze všech druhů látek, odstraňuje pachy a dezinfikuje oblečení od bakterií a virů. Vzhledem k tomu, že je skladný  a zabere málo místa, je šikovným pomocníkem také na cesty. Můžete ho použít opravdu kdykoliv a kdekoliv. 

Napařovač
Zdroj foto: Dmytro Golovchenko / Shutterstock.com

Přidané funkce některých napařovačů

V nabídce renomovaných výrobců žehliček a napařovacích systémů se dnes objevují i takové modely, které umí odstranit žmolky a prach. Bývají vybavené systémem multifunkčních nástavců, které práci s napařovačem usnadní. Jsou zároveň opatřeny digitálním displejem a možností nastavení ECO režimu.

Některé napařovače nabízí dva způsoby použití – vertikální a horizontální díky vybavení speciálním systémem, který zabraňuje kapání vody. Můžete je použít na pohovky, matrace, vyhlazení hrubých záhybů a dezinfekci.

Napařovače oděvů se stojanem

Stojanové napařovače oděvů jsou v podstatě věšák se zabudovaným parním generátorem. Tyto napařovače jsou rozměrnější, dosahují vyšší výkon a disponují větší nádobou na vodu. Žehlí rychle a efektivně ve svislé poloze. Jsou vhodné pro větší množství prádla a žehlí více vrstev najednou. Pořizovací cena je sice vyšší, než u ručního napařovače, pro svou výkonnost se ale hodí do provozu, do komerčních prádelen a žehlíren.

Mohlo by se Vám také líbit
Zanechte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.