Co všechno zohlednit při výběru robotického vysavače

Vysáváte neradi? Pořiďte si robotický vysavač. Je oblíbeným domácím pomocníkem, vhodným nejen na tvrdé podlahy, ale i na koberce. Všechny nečistoty včetně zvířecích chlupů zvládne robot vysát, než přijdete domů z práce.

Nabídka robotických vysavačů je široká a rozdíly obrovské. Při výběru by jste se měly soustředit na jiné parametry než u klasického vysavače, protože přece jen pracuje trochu jinak. 

Kritéria výběru

Při výběru robotického vysavače byste měli posuzovat provozní parametry a také výdrž. Do té řadíme délku nabíjení baterie, funkce automatického dobíjení, indikátor stavu baterie, její kapacitu a výdrž na jedno nabití. 

Pokud jde o provoz, zaměřujeme se na vlastnosti a funkce, kterými je vysavač vybaven. Například hlučnost, ovládání, schopnost překonávat překážky, kvalita filtrace a podobně. Na robotickém vysavači se rozhodně nevyplatí šetřit, i když ne vždy platí, že čím dražší, tím lepší. Přesto, pokud si vyberete dražší robotický vysavač kvůli lepším funkcím, určitě nebudete litovat.

Zdroj foto: Andrew Angelov / Shutterstock.com

Co zohlednit při výběru

Nejprve byste měli vzít v potaz jak velký máte byt. Velikost plochy a počet místností, na tom záleží. Robotický vysavač vysává běžný nepořádek jako jsou drobečky, prach a zvířecí chlupy. Pokud máte domácího mazlíčka, je lepší vybrat robotický vysavač s velkým zásobníkem, aby se hned nenaplnil. Objem zásobníku se pohybuje v rozmezí od 0,2 do 0,8 litrů. 

Vybírejte vysavače také podle typu podlahy. Robotický vysavač dokáže vysát většinu koberců. Dokonce i s dlouhým chlupem nebo třásněmi. Sací výkon není tak důležitý jako u klasických vysavačů. Zásobník je vzdálen od podlahy jen několik centimetrů a tak robot sám dokáže zvýšit na koberci sací výkon, aby vysál prach mezi vlákny. Rotační kartáče pomáhají k lepšímu sběru nečistot a koberec načechrají. Rotační gumové válce nebo kartáče s kombinací štětin a gumových lamel se snadněji čistí a proto se používají při vysávání například zvířecích chlupů.

Nejlepší robotické vysavače

Robotický vysavač můžete nechat pracovat, aniž byste byli u toho. Zapnete ho pomocí aplikace ve smartphonu. Některé aplikace zaznamenávají, kde všude vysavač byl a kolik toho uklidil. Robota s inteligentní navigací využijete v členitých místnostech a se spoustou nábytku. Pomocí kamer nebo laserových senzorů si zapamatuje prostor a překážky. Mají ochranu proti pádu – infračervené nebo ultrazvukové senzory. Ty rozpoznají výškový skok a vysavač včas nasměrují mimo nebezpečí. Některý typ vysavače dokáže dokonce přejít práh vysoký až 2 cm.

Mohlo by se Vám také líbit
Zanechte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.