Nevíte, kam se vydat v Praze? Zamiřte na netradiční místa

Když se řekne Praha, obvykle se nám vybaví Pražský hrad, Prašná brána, Václavské náměstí či Národní muzeum. Ovšem pokud se nechcete doslova přetlačovat s davy turistů nebo byste si rádi „Matku měst“ užili jinak, seznamte se s několika šikovnými tipy.

Když relax, tak na Náplavce

Pražská Náplavka je tak trochu fenomén. Kde jinde byste si užili nejrůznější bary provozované přímo z paluby lodí nebo divoké kachny a labutě, poletující přímo mezi koly projíždějících cyklistů? Jde o chaos, ovšem velmi milý. Navíc budete mít z Rašínova nábřeží opravdu nádherný výhled na historické Hradčany. V noci se pak často můžete těšit na světelné show nebo dokonce na ohňostroj.

Pro milovníky umění je tu DOX

Pokud přemýšlíte nad tím, kam v Praze, a máte přitom na mysli nějaké to kulturní podívání, pak vsaďte na DOX: jde o půvabnou galerii, zbudovanou ve staré továrně. A aby toho nebylo málo, sousedí s perfektní kavárnou. V takovém případě už se vyplatí vydat se kousek dál od centra, co říkáte?

Na Anežský klášter se zapomíná

Když si chcete v Praze užít trochu té duchovnosti, nejspíš zamíříte do katedrály svatého Víta, Václava a Vojtěcha (alias svatovítské katedrály). Ovšem pokud máte chuť na skutečnou chuťovku, neměl by vám uniknout Anežský klášter. Obdivovat se můžete jak monumentalitě dávného umění stavitelství, tak i modernímu umění, rozmístěnému v krásných zahradách.

Staroměstská mostecká věž

Jak se neztratit v davu? Zamiřte na Karlův most, kde na vás čeká Staroměstská mostecká věž. Ví o ní ovšem jen málokdo, takže si odtud budete moci vychutnat opravdu soukromý výhled na Prahu. A to rozhodně stojí za to.

A pokud hledáte nějaké akce v Praze, pak zamiřte tam, kde je mají všechny pod palcem. Z bohaté nabídky tipů na stránkách Eventland.cz si totiž vybere úplně každý.

Mohlo by se Vám také líbit

Komentáře jsou uzavřeny, ale trackbacks a pingbacks je otevřen.