Správný tvar, hustota a barva obočí se dá docílit i v domácím prostředí

Obočí hraje jednu z nejdůležitějších rolí v tom, jak budeme vypadat. Jeho tvar i délka je naprosto zásadní, a pokud chceme docílit sexy pohledu a také změnit tvar naší tváře.

Úpravu obočí nikdy nepodceňujte, zvláště pak v poslední době se hodně mluví o tom, že by mělo být hodně výrazné, dlouhé a zaoblené. Ovšem pozor, všechno má svá pravidla. Jak tedy docílit perfektního obočí jako ze salonu i v domácím prostředí?

Správná linie obočí

Pokud se do toho hodláte pustit sama, určitě neuděláte chybu, ovšem je potřeba držet se jistých zásad. Ze všeho nejdůležitější je nastavení si jakýchsi pomyslných mantinelů. Všechno někde začíná a někde končí, stejně tak i obočí.

  • To by mělo správně začínat u kořene nosu a končit až za okem.
  • Každý obličej je však jiný, doma vám pomůže obyčejná tužka, s její pomocí si najděte tyto dva důležité záchytné body.
  • Pamatujte si, že obočí nemá být ani moc dlouhé ale ani příliš krátké – naznačte si linie tužkou a pak se přímo podívejte do zrcadla. Sama usoudíte, co je moc a co málo.
  • Pomoci vám mohou i praktické šablonky, které se dají zakoupit v drogerii a obchodech s kosmetikou. Podle nich už to půjde samo.

Správný tvar a hustota obočí

Momentálně frčí obočí dokulata, to se vám také bude skvěle tvarovat za pomocí pinzety. Opět mohou pomoci již zmíněné šablonky. S hustotou to nepřehánějte, i když se traduje, že je momentálně v kurzu hustější obočí, všeho moc škodí. Pryč jsou doby, kdy se nosily jen tenoučké čárky namísto obočí, ale mít obočí, které by se dalo česat hřebenem byste také nechtěly. Příliš husté a výrazné obočí vám zcela změní vzhled, a to si může dovolit opravdu jen málokdo, takže se držte pravidla – všeho s mírou.

Vždy vytrhávejte jen ty opravdu nejnutnější chloupky, které už výrazně přečuhují, na pomoc si vezměte rozhodně kosmetické zvětšovací zrcátko, samozřejmě pinzetu a jděte na světlo. Jen tak uvidíte přesně to, co vidět potřebujete. Pokud vám začne okolí kolem obočí rudnout a bude výrazně podrážděné, chlaďte si místa kostkami ledu.

Zdroj foto: puhhha / Shutterstock.com

Správná barva obočí

Co se týče barvy obočí, i tady je jedno základní pravidlo, které se ale úplně vždy nemusí dodržovat. Barva by měla ladit nebo být co nejvíce podobná barvě vašich vlasů. Jenže jsou pryč i ty doby, kdy si blondýnky nemohly dovolit nosit tmavé obočí, naopak dnes je tento kontrast velmi žádaný a oblíbený. I zde ale vsaďte především na svůj zdravý rozum a objektivní úsudek. Pokud jsou vlasy moc světlé a obočí zase příliš tmavé, příliš parády neuděláte. Snažte se proto jít zlatou střední cestou.

Barvu vždy dolaďte i podle aktuálního líčení, k večernímu líčení se hodí trošku více si s tím pohrát a vytónovat oblouky obočí. Na pomoc si vemte pudr, stíny nebo fix, co vydrží na svém místě ze všeho nejvíce. Tužkám se už vyhýbejte, ty jsou přežité, dnes máme na trhu mnohem lepší výrobky. Právě již zmíněné stíny vám zaručí krásnou barvu a svůdný pohled, navíc většinou bývají v setu i s voskem, který tvar obočí následně zafixuje.

Permanentní make-up obočí

Pokud si říkáte, že je tohle všechno na vás moc složité nebo se vám jednoduše už nechce trávit nekonečné chvíle před zrcadlem při úpravě obočí, máme pro vás typ, který váš problém hravě vyřeší. Jmenuje se microblading a jde o permanentní make-up obočí. Ten vám samozřejmě může provést jen kosmetička ve svém salónu, připlatíte si, ale nebudete se muset hodně dlouhou dobu vůbec o nic starat.

Nenechte se však zmást slovíčkem permanentní! Napořád vám obočí upravené a nabarvené bohužel nevydrží, je nutné barvu přibližně po dvou letech barvu znovu doplnit, protože ta bude postupem času blednout.

Je jen na vás, zda zvolíte domácí úpravu, nebo se raději svěříte do rukou zručné kosmetičky.

Mohlo by se Vám také líbit
Zanechte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.