Egypt aneb navštivte zemi proslulou pyramidami

Dodnes se archeologové z celého světa pozastavují nad tím, jak téměř tři tisíce let před naším letopočtem zvládla skupina egyptských dělníků stvořit něco tak monumentálního, jako jsou pyramidy.

Tyto světové unikáty ročně přilákají miliony turistů. Pokud i vy patříte mezi nadšence do starověké historie, milujete báje a pověsti a toužíte okusit svět v písečných dunách, pak je Egypt ideální volbou pro vás.

Nekonečná historie

Během své historie zažil Egypt na svém trůnu nejednoho velkého panovníka. Největšího rozkvětu se dočkal Starověký Egypt, v jehož době byl postaven jeden ze sedmi divů světa – Pyramidy v Gíze. Zajímavé je, že stavba každé pyramidy se odvíjela od náboženství své doby, to lze vyčíst z hieroglyfů. Řada vědců a odborníků se dnes stále nedokáže shodnout na tom, jakým způsobem Egypťané tyto skvosty stavěli.

Samotný význam těchto staveb byl značně ovlivněn vírou, neboť měly sloužit jako místo posledního odpočinku všech panovníků. Ti byli do hrobky ukládáni v nejdražších oděvech, spolu s množstvím cenností. Bohužel, řada z nich se nedochovala, neboť během posledních několika století byla valná většina hrobek vykradena.

Podmořský svět v Hurghadě

Jestli nejste fanoušci horka, parného sluníčka a dlouhého chození, můžete místo pyramid navštívit Muzeum mořské biologie spolu s akváriem. Nachází se v letovisku Hurghada a v posledních letech se stalo velice oblíbenou atrakcí zejména pro rodiny s dětmi. Zde je možné nalézt také uměle vytvořený deštný prales a mini zoo s pštrosy či krokodýly. Tato oblast je také jedním z nekrásnějších míst určených k potápění. Pokud tedy hodláte okusit něco nového, pětidenní kurz zahrnující deset ponorů vychází cenově asi na dvě stě eur.

Zdroj foto: akimov konstantin / Shutterstock.com

Delfíní svět Egypt

Nesložitějším úkolem na rodinné dovolené je najít dostatečně zajímavý program, který vaše dítka zabaví na co nejdelší možnou dobu. Jestliže mají vaše děti rády zvířátka, pak máte vyhráno. V Egyptě se totiž nachází tzv. Dolphin World, neboli delfíní svět. Zde je možné si s těmito roztomilými savci dokonce i zaplavat, což je velice lákavé, pokud zrovna netoužíte vyrazit za nimi na širé moře. Denně se tu koná několik zábavných show, co pobaví nejedno dítě. Vystoupení vychází cenově na 700 Kč pro dospělého a 350 Kč pro děti. Co se týče samotného plavání s delfíny, zde už je cena značně vyšší a pohybuje se kolem dvou tisíc korun.

Hurá pod vodu!

V případě, že nemáte zrovna chuť platit mastnou sumu za deset minut v bazénu s delfíny, můžete se vydat na Shaab Sataya, neboli Útes delfínů. Nachází se zhruba osm hodin od hlavního města, v blízkosti letoviska Marsa Alam. Hloubka útesu činí kolem osmnácti metrů. Jestliže se rozhodnete vyrazit za trochou adrenalinu, je téměř stoprocentní šance že narazíte na již zmiňované delfíny. Ale není třeba se bát. Na turisty jsou už dávno zvyklí, takže je velká pravděpodobnost, že budou ochotní si s vámi zaplavat.

Poušť Sahara

Kromě svých pyramid je Egypt znám také podle nekonečné pouště Sahara, jejíž rozloha dosahuje neuvěřitelných devět milionů kilometrů čtverečných, čímž se velikostně blíží k rozloze Číny nebo Spojených států amerických. A jak se sem dostat? Vzhledem k tomu, že její velikost se rozléhá přes deset států, není zas tak obtížné ji najít. Můžete se přidat k turistické skupině a projet si poušť na hřbetu velblouda nebo si na den propůjčit auto. Většina resortů vám k tomu za pár korun poskytne zkušeného řidiče.

Kdy se vyplatí do Egypta vyrazit?

Egypt má pouze tři roční období a tím je zima, která trvá od listopadu do března, poté první léto. To probíhá od poloviny března do poloviny července, a nakonec druhé léto, co začíná v druhé polovině července a končí v listopadu. Je třeba se však soustředit na jednotlivé oblasti Egypta. Nejlépe se tedy vyplatí zvolit termín mezi březnem a srpnem, není však žádnou výjimkou, že lidí jezdí do Egypta i v zimních měsících.

V letních termínech je však potřeba se připravit na pořádná horka.

Mohlo by se Vám také líbit
Zanechte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.