Ochranné rukavice jsou nezbytné. Zejména pro práci s elektřinou a chemikáliemi je správný výběr klíčový

Ochranné rukavice mohou podle statistik snížit riziko pracovního úrazu až o 70 %. Jsou tedy velmi podstatnou pracovní pomůckou, jejíž výběr bychom nikdy neměli podceňovat. Je nutné dbát na správný výběr dle toho, pro jaký účel mají sloužit.

Podle druhu

Při výběru správných rukavic myslete především na účel ochrany a jejich velikost. Vybírejte jak podle jejich vlastností, ale také podle toho, jaký druh ochrany vám mohou poskytnout. Klasicky se můžete setkat s rukavicemi bavlněnými, gumovými, koženými, kovovými nebo třeba s různými speciálně potaženými pro ještě lepší ochranu.

Ochrana pro nebezpečné profese

Zejména lidé, kteří pracují s elektřinou nebo nebezpečnými chemikáliemi potřebují spolehlivou ochranu. Rukavice pro elektrikáře musí poskytovat co největší ochranu před úrazem elektrickým proudem. Většinou je dobré zvolit gumové a kožené rukavice, které poskytují potřebnou ochranu. Zapomeňte na jakékoliv rukavice z kovových materiálů, a před použitím zkontrolujte, zda jsou vaše rukavice vodivé.

Podobně vysoké standardy je třeba uplatňovat i u profesí, kdy mohou být ruce vystaveny nebezpečným kapalinám. Ideálním řešením jsou dlouhé neoprenové nebo latexové rukavice, které zakrývají ruku včetně předloktí. Určitě není od věci zaměřit se na ochranné rukavice, které mají speciálními gumové povlaky a mohou vaše ruce uchránit před škodlivými vlivy těchto kapalin.

Doplňky mohou práci zpříjemnit

Některé rukavice jsou dnes již vylepšené a nabízí další zajímavé funkce. Pro jemné práce a dostatečnou citlivost prstů je dobré hledat rukavice s gumovou rukojetí kolem prstů nebo dlaní. To vám umožní zvládnout jemnou práci a nepřipravit se o dostatečnou ochranu. Zajímavou možností jsou také rukavice s podložkami pro dotykovou obrazovku. Pokud pracujete s nějakými přístroji, může vám to velmi ulehčit práci, aniž byste museli rukavice pořád sundávat a nasazovat.

Mohlo by se Vám také líbit
Zanechte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.