Parní čistič je nejlepší úklidovou pomůckou pro alergiky

Milujete dokonale čistou domácnost a chcete si užívat pečlivě čisté tkaniny i povrchy? Pak přesně pro vás jsou vyvinuté tyto úklidové prostředky. Parní čističe dokážou vyčistit nejrůznější plochy i domácí textilie. Podívejte se na nejlepší výhody i nevýhody parního čističe.

Pára dokáže divy

Jedním z nejdůležitějších principů tohoto úklidového prostředku je způsob čištění a úklidu domácnosti. Díky horké páře dokáže čistič dokonale vyhubit veškeré nezvané a zdraví škodlivé organismy, viry i bakterie. Zvlášť v dnešní pandemické situaci se tento prostředek skvěle hodí do každé domácnosti, která dbá na perfektně čistý domov bez možných virů.

Kromě virů si parní čistič poradí i se špínou

Parní čistič není jen klasickým dezinfekčním prostředkem, dokáže mnohem víc. Vlivem páry, která vychází z hubice, dokáže odstranit nejrůznější nečistoty zaschlé na povrchu nebo v textilii. Parní čistič dokáže skvěle odstranit nečistotu i hluboko v tkaninách, a tak je dobrou volbou i pro čištění koberců nebo pohovek a křesel v obývacím pokoji.

Jak parní čistič funguje?

Jeho funkčnost je vlastně naprosto jednoduchá. Díky topné spirále se ohřeje voda, která je pak ve skupenství páry přenášení hubicí na povrch až při teplotě 100 °C. Nemusíte se však bát popálení horkou párou. Ta se u parního čističe spouští až ve chvíli, kdy je přiložena na povrch. Navíc vypouštěním páry z hubice čističe se vlivem vzduchu rychle chladí.

Zdroj foto: Robert Kneschke / Shutterstock.com

Výhody parního čističe

Parní čistič můžete použít na všemožné povrchy, které díky páře nejen dobře vyčistíte, ale také vyleštíte. Můžete jej použít při běžném úklidu a čištění oken i dveří. Při úklidu koupelny bude skvělým pomocníkem nejen pro vyleštění zrcadel a nerezových baterií, ale také u špinavých spár mezi dlaždicemi.

Díky parnímu čističi se zbavíte prachu v pohovce, křeslu nebo z čalounění v autě. Při běžném úklidu terária nebo akvária vám také pomůže s odstraněním zaschlých nečistot a vyleštěním skla. Díky použití horké páry je vhodný tento prostředek do domácnosti alergiků, ti se budou těšit z čistého prostředí bez prachu.

Na které povrchy nikdy nepoužívat páru

Parní čistič má samozřejmě i pár svých nevýhod. Jednou z hlavních je ta, že není možné parní čistič používat na všechny povrchy. Zejména některé tkaniny jsou velmi náchylné na horkou páru, proto se vždy nejdříve podívejte na způsob čištění. Druhou nevýhodou, která je u parních čističů často zmiňovaná, je vyšší pořizovací cena.

Přestože je parní čistič určitou investicí, určitě nebudete při jeho koupi litovat. Vaše domácnost bude čistá a krásná jako nikdy dřív.

Mohlo by se Vám také líbit
Zanechte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.