Jarnímu úklidu se nelze vyhnout. Nemusí to být vždy velká otrava

Jarní úklid není příjemnou záležitostí. Lze si ho však několika kroky usnadnit.

Venku vše kvete, ptáci zpívají a váš domov je stále zaseknutý v „zimním módu“. Jarní úklid je tradice, která nám umožňuje osvěžit naše domovy a získat náskok v často hektickém ročním období jara a léta. Jarní úklid se jeví jako skličující úkol, ale nemusí to být vždy taková otrava.

Ukliďte pokoj po pokoji

Nejúčinnějším způsobem, jak se postavit k uklízení, je začít místnost po místnosti. Vytvořte kontrolní seznamy úklidu pro jednotlivé místnosti, abyste měli přehled a připomněli vám oblasti, které vyžadují zvláštní pozornost. Neváhejte přeskočit nedávno uklizená místa a zaměřte se na části vašeho domova, které byly během zimy z velké části zanedbávány.

Uspořádejte nepotřebné věci

Jednou z nejhorších částí jarního úklidu je často zbavování se nepořádku. K tomu může být nápomocný systematický čtyřkrokový přístup. Při jarním úklidu rozdělte vše do čtyř kategorií – vyhodit, darovat, uložit nebo odložit. Odstraňte nepořádek co nejdříve, ať už se rozhodnete pro dar charitě nebo prodej.

Zapojte ostatní členy rodiny

Udělejte z jarního úklidu rodinnou akci. Dokonce i malé děti mohou být vynikajícími pomocníky. Přiřaďte úkoly přiměřené věku, aby se každý cítil celé akce. Pusťte si hudbu k práci a na konci všechny odměňte velkou porcí zmrzliny.

Nezapomeňte na sezónní výzdobu

Mnoho prací je třeba provádět sezónně, zejména v rámci přípravy na teplejší počasí. Začleňte je tedy do jarního úklidu. Jakmile se oteplí, můžete například řešit venkovní práce, jako je čištění grilu, terasy a vnějších oken. Ukliďte také zimní oblečení, zimní dekor a další předměty. Vytáhněte jarní výzdobu, abyste svému domovu dodali svěží vzhled.

Zdroj foto: Drpixel / Shutterstock.com

Snižte spotřebu čistících prostředků na minimum

Pokud potřebujete nakupovat nové čisticí prostředky pro jarní úklid, omezte své položky na minimum. Nesčetné čisticí prostředky mohou vytvářet zbytečný nepořádek a pravděpodobně nepotřebujete všechny, abyste udrželi svůj domov svěží a čistý. Vyberte dobrý univerzální čisticí prostředek a utěrky z mikrovláken. Stačí pro většinu povrchů ve vaší domácnosti. Poté nakupujte další speciální čisticí prostředky pouze podle potřeby.

Vytvořte si nové čistící návyky

Důkladný jarní úklid, který pokrývá celý dům, je skvělou příležitostí k ustavení stálých uklízecích návyků, které mohou další jarní úklid ještě usnadnit. Například se nepokoušejte udělat celý jarní úklid za jeden den nebo víkend. Místo toho každý den řešte věci na seznamu úkolů jarního úklidu jen 15 minut. To vám pomůže zvyknout si na úklid po dobu 10 až 15 minut denně, a to i po skončení jarních úklidových prací.

Mohlo by se Vám také líbit
Zanechte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.