Kvalitní průmyslové osvětlení a LED pracovní osvětlení je nepostradatelné

Bez pořádného pracovního světla se neobejde žádný řemeslník, stejně tak ani kutil. Ať už stavíte, chystáte se rekonstruovat nebo něco opravit, pořádné světlo je základ, abyste na práci dobře viděli. Určitě jste zažili situaci, kdy jste se spolehli na běžné osvětlení, které je ale v tomto ohledu nedostatečné – stíníte si na práci pod rukama, často ji ani pořádně nevidíte. Ideální volbou jsou pro takové případy průmyslová svítidla a pracovní světla, například v podobě LED reflektorů. 

Pořádné průmyslové osvětlení musí být součástí projektu

Především ve výrobních halách, skladovacích prostorech a podobně, se musí už v dokumentaci počítat s dostatečným průmyslovým osvětlením. Kvalitní a dostačující osvětlení nařizuje dokonce norma bezpečnosti a ochrany zdraví při práci (BOZP). Průmyslová světla jsou velmi silná a spolehlivá. Určitě se vyplatí investovat do LED průmyslového osvětlení, protože má mnohem výhodnější vlastnosti než to klasické. 

Některé kousky nejkvalitnějšího LED průmyslového osvětlení dosahují životnosti 50 000 hodin svícení, průměrně je to 30 000 hodin. Při běžném svícení 12 hodin během dne, je to neuvěřitelných více než 11 let. Díky takové životnosti se o průmyslové osvětlení nebudete muset vůbec starat. A to doslova, protože jeho poruchovost je okolo hranice 0,80 %. Kvalitní LED průmyslové osvětlení tak jednou nainstalujete a je hotovo. 

Přenosná pracovní světla a reflektory

Mezi průmyslové osvětlení se řadí také přenosná pracovní světla. Nejčastěji se s nimi můžete setkat pod pojmem pracovní reflektory nebo halogeny. Halogeny označují dřívější technologii, kterou už LED reflektory téměř vytlačily. Technologie LED je totiž ve všech směrech výhodnějšídéle vydrží, má menší poruchovost, je úspornější. Pracovní LED reflektory jsou vhodné především pro všechny řemeslníky, kteří ke své práci potřebují dostatek světla. 

Konkrétně se LED pracovní světla využívají na stavbě, kde jsou velmi oblíbené a je možné s nimi pracovat i za šera, stejně tak potom v místnostech, kam proniká málo denního světla. Pracovní světla využívají například zedníci, malíři, ale také tesaři nebo elektrikáři – všichni potřebují na práci dobře vidět, protože vše musí sedět na milimetry přesně. Nedostatek světla zbytečně zhoršuje pracovní podmínky

Jak vyřešit osvětlení kanceláře? 

Osvětlení kanceláře a podobných prostor je samozřejmě úplně odlišné. Průmyslové osvětlení není vhodné a reflektory už vůbec ne. Správným pracovním osvětlením do kanceláří jsou LED panely. Oblíbené jsou především vestavné LED panely, které se instalují do sádrokartonových podhledů – právě s takovým způsobem provedení se můžeme v kanceláři nejčastěji setkat. 

Na druhou stranu si ale můžete s LED panely vyhrát a například v provozovně, kde se setkáváte se zákazníky, vsadit na designové LED panely. Podtrhnou atmosféru provozovny a navodí příjemný pocit, který je při uzavírání obchodu důležitý. Pokud máte možnost si s osvětlením pohrát, udělejte to, protože může změnit celkový zážitek z vnitřních prostor

Mohlo by se Vám také líbit
Zanechte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.