Sledovací zařízení mají svá pro i proti

Možná máte díky moderní technice, zejména mobilním telefonům a množství kamer často tak trochu pocit, že jste neustále pod něčím dohledem, že vás stále někdo sleduje. Vzhledem k tomu, že k předem zmíněným zařízením v posledních letech výrazně stoupá i obliba tak zvaných GPS lokátorů, nejste daleko od pravdy. 

Lokátor poskytuje informace nejen o poloze

Pojmem GPS lokátor se označuje často velmi malé a nenápadné zařízení, které se dá umístit téměř kamkoli a jehož cílem je sledovat pohyb osob, věcí či případně zvířat. Důvodem, pro který si toto zařízení pořizuje velké množství rozmanitých firem, ale také soukromých osob, je především ochrana. Nejčastěji se jedná o ochranu věcí a majetku, zejména vozidel, ale lokátory se dají využít i k ochraně dětí, seniorů a osob trpících různými nemocemi, které mají vliv na kognitivní funkce, případně i k ochraně zvířat, a to nejen domácích, ale také hospodářských. Tyto sledovací systémy se dají zakoupit v kamenných i internetových obchodech s bezpečnostními systémy, jedním z největších je například gpsmonitoring.cz. Někteří lidí si pod pojmem sledovací zařízení představují pouze poskytování informací o poloze daného objektu, ale většina lokátorů navíc umožňuje i pořízení obrazového a zvukového záznamu.

Ke sledování automobilu ano, ke sledování partnera ne

V současné době se lokátory dostaly i do pozornosti soudů, důvodem je oprávněnost či neoprávněnost jejich používání. Pokud se rozhodnete zařízení použít k ochraně majetku, je to ze zákona zcela v pořádku. Unikátní GPS lokátor poslední generace vám tak nonstop bude poskytovat například veškeré informace o pohybu a stavu vašeho automobilu, které budete mít vždy k dispozici pomocí mobilní aplikace ve vašem mobilním telefonu. Sporné je z hlediska zákona používání lokátorů ke sledování osob, například manžela či manželky, neboť se svým způsobem jedná o omezování osobní svobody. Podobně kontroverzní je používání těchto zařízení k nahrávání zvukového či obrazového obrazu například u lékaře, ve škole, na úřadě či v zaměstnání.

Mohlo by se Vám také líbit
Zanechte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.