Tipy na venkovní osvětlení vašeho domu či zahrady

Přejete si vhodně osvětlit vchod nebo vjezd do vašeho domu, nebo třeba venkovní posezení či skalku? Proto byste si měli pořídit to správné venkovní osvětlení. Jak jej vybrat?

Máme pro vás jedinečné tipy na venkovní osvětlení, které si skutečně zamilujete. Už se těšíte, až si užijete krásný pohled na dokonale nasvícenou zahradu nebo altánek?

Moderní trend v osvětlení

Mít osvětlení na své zahradě nebo příjezdové cestě k domu se stává stále populárnějším. Samozřejmě je tento trend nejpatrnější v období předvánočním, ale právě díky jeho kráse se stává běžnou součástí celoročních dekorací a osvětlení pozemku a domu. Chcete být i vy trendy a svůj dům mít vhodně osvětlen? Nebo hledáte nápad na zahradní osvětlení pro party nebo posezení? Máme tipy pro každého!

Zdroj foto: Nadiia Balytska / Shutterstock.com

Venkovní osvětlení na trhu?

Pokud si přejete venkovní LED osvětlení nebo další tipy, které vám pomohou osvětlit váš dům a zahradu, mrkněte se například po těchto vychytávkách:

  • Pro osvětlení fasády domu nebo chodníku zvolte venkovní nástěnná svítidla. Led světlo je velmi úsporné a jeho světelnost je dostačující.
  • Venkovní světlo s čidlem pohybu jsou současným velkým trendem, jelikož významně spoří energií. Svítíte jen tehdy, když se okolo svého domu pohybujete.
  • Samostatně stojící zahradní svícení je vhodné například pro osvětlení dlouhé příjezdové cesty nebo zahrady.
  • Venkovní reflektory jsou vhodné pro osvícení schodiště nebo jednotlivé prvky zahrady. Reflektory vám dokonale osvítí i stromy, sochy nebo zahradní stavby. Možné je osvětlit s jejich pomocí i skalku – je to velmi působivé.

Solární systém s nulovými náklady na provoz

Přejete si, aby bylo okolí vašeho domu a pozemek osvětlen, ale nemáte v plánu do toho příliš investovat? Pokud použijete elegantní solární svícení, budete mít dostatek světla pro příjezdovou cestu i k ozdobení vašeho domu – a provoz vás nebude stát skutečně nic. Solární osvětlení zažívají v posledních letech velkou vlnu popularity. Je to zejména jejich nulovou následnou údržbou. V našich podmínkách je někdy lepší je přes zimní období ukrýt před vnějšími vlivy.

Zahradní osvětlení, co zvládnete sami!

Máte v plánu si vytvořit vlastní venkovní osvětlení domu? Čeká vás zahradní oslava nebo venkovní party? Tento okamžik si žádá nějaké speciální rozsvícení celého prostoru. Máme pro vás výborné a jednoduché tipy na zahradní osvětlení, které zvládnete naprosto sami.

Lampiónky pro celou zahradu

Chcete si vytvořit jednoduché a působivé osvětlení celé zahrady? Stačí, když k tomu použijete papírové svačinové sáčky. Na ně můžete černou barvou namalovat obrysy, co budou díky elektrickým svíčkám prosvítat. Nebo ponechte sáčky holé. Vytvořte si tak kouzelnou přístupovou cestu do vaší zahrady.

Dnes se těší velké oblibě i svatební hostina na zahradě. Zde se často využívají jako dekorace lampiónky nebo jiné dekorační osvětlení. Často se říká, že díky svatbě organizované doma budete mít levnou svatbu. Záleží však na tom, po jaké dekorací sáhnete.

Barev není nikdy dost

Čeká vás venkovní oslava nebo posezení s přáteli? Zkuste ve skříni pohledat vánoční osvětlení a pro jednou jeho barevnost oceňte i uprostřed léta. Pestrobarevná světýlka, která běžně používáte pro venkovní vánoční osvětlení, se nyní budou skvěle hodit! Jedině pokud máte čistě vánoční ozdoby, tak pro jistotu vánoční světýlka domu raději ponechte ve skříni.

Kouzelné sklenice

Zahradní osvětlení na oslavu nebo jen tak pro radost si můžete vytvořit i z obyčejných zavařovaček. Stačí, když je ozdobíte lněným provázkem nebo krajkou a na jejich dno nasypete drobné bílé kamínky. Pak už nezbývá než na ně položit elektrickou nebo klasickou svíčku. Vypadají báječně!

A co vy? Jaké zahradní osvětlení zvolíte pro váš dům a zahradu? Přejete si osvětlit příjezdovou cestu, sochu, schody nebo třeba jen zahradní altánek či venkovní posezení? S našimi tipy si najde své ideální řešení každý z vás. Už víte, do čeho se pustíte vy?

Mohlo by se Vám také líbit
Zanechte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.