Jak vybrat sprchový kout? Záleží na velikosti koupelny i stylu

Pouštíte se do rekonstrukce vaší koupelny? Pak určitě přemýšlíte, zda zvolit sprchový kout nebo vanu. V dnešní době je mnohem modernější volba sprchový kout. Jaký druh bude pro vás ten nejlepší?

Výhody sprchového koutu

Sprchový kout má mnoho výhod, které vás při jeho pořizování vůbec nenapadnou. Jestliže máte dostatek prostoru v koupelně, můžete pořídit větší model, do kterého snadno umístíte i dětskou vaničku nebo praktickou sprchovou baterii a jednoduše tak i ve sprchovém koutu vykoupete své miminko.

Další výhodou je také chvíle, kdy jeden z členů domácnosti je indisponovaný. Například se zlomenou rukou či nohou se těžko vykoupete ve vaně. Do velkého sprchového koutu můžete snadno vložit i plastovou židli, se kterou se umyje i člověk s indispozicí v pohybovém aparátu.

Kolik máte v koupelně místa?

Pokud zařizujete novou koupelnu, myslete na dostatek místa pro sprchový kout. Ty nejmenší sprchové boxy jsou ve tvaru čtverce o velikosti 75 × 75 cm, v takovém sprchovém koutu však neočekávejte příliš místa. Pokud vaše koupelna není příliš velká, myslete také na ostatní prostor mimo sprchový kout. Dostatek místa budete potřebovat pro pračku a sušičku, pro odkládací prostor nebo koš na prádlo či desku na umyvadlo.

Zdroj foto: Jason Frinn / Shutterstock.com

Vyberte tvar sprchového koutu

Jestliže jste zvolili rozměr, který se vám bezpečně vejde do vaší koupelny a zároveň koupelna bude stále dostatečně prostorná, je nutné vybrat také tvar sprchového koutu a její styl. Nejmodernější jsou v dnešní době hranaté tvary, půlkruhové kouty již dávno vyšly z módy.

Také se zamyslete nad tím, zda ho chcete s vaničkou nebo raději sprchový kout bez vaničky se zkosenou podlahou, která přirozeně navazuje na dlažbu za dveřmi sprchového koutu. Tento typ zkosené podlahy a žlabu v koutě sprchy je v dnešní době mnohem žádanější pro ucelený vzhled i lepší údržbu.

Systém otevírání dveří

Pro pohodové otevírání dveří od sprchového koutu si můžete vybrat z několika systémů. Nejčastěji v koupelnách můžete vidět posuvný nebo zalamovací systém otevírání dveří. Výjimkou nejsou ani otočné, pantové dveře nebo shrnovací systém.

Ať už vyberete jakýkoliv typ sprchového koutu, věříme, že vaše rekonstrukce koupelny dopadne na výbornou a vaše chvíle relaxu v koupelně bude o to příjemnější.

Mohlo by se Vám také líbit
Zanechte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.