Vybíráme tiskárnu do domácnosti: Které parametry jsou klíčové?

Mít doma tiskárnu se určitě vyplatí. Dříve to tak běžné nebylo, ale se stále klesající cenou přístrojů i tonerů není důvod, proč si také netisknout doma. Při výběru domácí tiskárny je ale nutné dbát na jiné parametry než tehdy, když kupujete tiskárnu do kanceláře.

V domácnostech vede inkoustová

První dilema vás čeká hned na začátku. Je nutné vybrat si mezi laserovou a inkoustovou tiskárnou. Výhody a nevýhody se dají vzájemně porovnávat a vyvažovat, ale stále platí, že v běžných domácnostech stále vedou inkoustová multifunkční zařízení. Důvod je nejspíš prostý – taková zařízení lépe vyhovují různorodým požadavkům, které v domácnosti mohou různí členové mít. Dokážou totiž tisknout barevně ve velmi dobré kvalitě, a umí tedy vytisknout i velmi pěkné fotky.

Je však nutné podotknout, že inkoustové tiskárny jsou většinou nákladnější na provoz. Koupit levné tonery může být obtížnější a tisk bývá také pomalejší. Nehodí se také pro domácnosti, kde se tiskne jen občas, protože inkoust má tendenci vysychat.

Podle ceny nevybírejte

Člověk by si myslel, že koupit levnou tiskárnu se vyplatí. Nenechte se ale zmást. Nízká pořizovací cena tiskárny zřídkakdy znamená, že skutečně budete tisknout levněji. Při kalkulaci ceny tedy spíše počítejte náklady za to, že bude potřeba zvolit toner q2612a a nakoupit papír. Do celkové ceny tisku se také promítne to, jaký typ textu nebo obrázku tisknete a jakou kvalitu očekáváte. Předem odhadnout náklady je tedy dost náročné, a proto se vyplatí číst uživatelské recenze na internetu, kde se dozvíte osobní zkušenosti zákazníků.

Další funkce

Zvažte také, zda se vám budou hodit i další funkce, které některé přístroje nabízí. Třeba takové skenování a kopírování je dnes už standardem i u modelů pro domácí použití. Skvělou možností je dnes i připojení k tiskárně pomocí Bluetooth nebo Wi-Fi, pokud potřebujete tisknout z více zařízení.

Mohlo by se Vám také líbit
Zanechte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.