5 věcí, které by měla splňovat zasedací místnost

Zasedací místnost je ideálním prostorem pro obchodní schůzky, pracovní porady a školení. Tato místnost musí být vybavena funkčně a zároveň odrážet ducha firmy. Jak tento prostor koncipovat a zařídit, aby se v něm všichni zúčastnění cítili dobře?

Zasedací místnosti jako důležitý prostor ve firmě

Zasedací místnost by měla vyzařovat příjemnou a přátelskou atmosféru. Prostředí místnosti může přispět k tomu, že uzavřete se svými obchodními partnery smlouvu a udržíte v ní pozornost školících se zaměstnanců.

1. Zjistěte stávající potřeby

Zasedací místnost musí mít dostatek míst k sezení. Rozhodněte, k čemu bude místnost sloužit, kolik do ní usadíte lidí, jakou techniku budete používat a jaké budete mít požadavky na vybavení.

Setkání v zasedací místnosti

2. Pořiďte variabilní nábytek

Dávno pryč jsou doby, kdy si firmy vystačily s klasickým konferenčním stolem. Variabilní nábytek přestavíte do požadovaného tvaru. Konferenční stůl tak snadno přeměníte na stůl ve tvaru U nebo ho rozdělíte na menší části pro několik skupinek lidí.

3. Investujte do pohodlných židlí

V zasedací místnosti stráví lidé i několik hodin času. Není nic rušivějšího než neustálé poposedávání na nepohodlných židlí. Investujte do kvalitních kancelářských židlí a konferenčních křesel. Židle mohou být pěkné na pohled a poskytnout potřebný komfort.

4. Nakupte kvalitní techniku

Před vybudováním a modernizací zasedací místnosti si ujasněte, kde bude postavena technika. Díky tomu nebudou po místnosti vyčnívající a natažené kabely. V zasedací místnosti byste neměli zapomenout na projektor, projekční plochu, plátno a bílou tabuli.

5. Nebraňte se textiliím

Textilie vytvářejí v zasedací místnosti lepší akustické podmínky. Vybavte prostor zátěžovým kobercem, závěsy, roletami a židlemi s textilním potahem. Zkoumejte, jak se mění akustika a kdy je zvuk z projektoru a mluvené slovo nejpříjemnější na poslech.

6. Instalujte chytrá světla

Přímé a nepřímé osvětlení dokáže s atmosférou v zasedací místnosti hotové divy. Pro úsporu energií vyberte LED svítidla, která se vyznačují dlouhou životností. Hitem jsou závěsné LED panely s ovladatelnou barvou a intenzitou světla: od tlumeného světla až po jasné světlo.

Zasedací místnost

7. Zachovejte harmonii barev

Barvy působí pozitivně i negativně na naši psychiku. Slaďte barvy a materiály v zasedací místnosti a upřednostněte uklidňující barvy, například odstíny modré, zelené a hnědé. O modré barvě se říká, že vnáší do místnosti klid a zároveň zvyšuje koncentraci.

Zasedací místnost je neutrálním prostorem pro různá jednání, debaty a školení. Reprezentuje samotnou firmu a prozrazuje její štábní kulturu. Investice do zasedací místnosti je smysluplná a uděláte s ní skvělý první dojem.

Mohlo by se Vám také líbit

Komentáře jsou uzavřeny, ale trackbacks a pingbacks je otevřen.