Čím si vás získá turisticky neznámý Mosambik?

Sníte o úžasném exotickém ráji, kde se nebude mačkat hlava na hlavě? Tak právě pro vás je určen Mosambik. Země, která svou krásou konkuruje Maledivám a Seychelám.

Ale která je na rozdíl od těchto ostrovů zatím poklidná a turisty nepřeplněná. Pojďte se vydat za krásami Mosambiku.

Co zobrazuje vlajka Mosambiku?

O historii této země dobře vypovídá její vlajka. Mosambik má vlajku se třemi horizontálními pruhy, kdy zelená symbolizuje rostliny, černá africký kontinent a žlutá nerostné bohatství země. Co ještě symbolizuje Mosambik? Vlajka dále obsahuje červený klín, na kterém se kromě jiného vyjímá i zkřížená silueta motyky a kalašnikova. Právě tato puška byla použita v boji za samostatnost.

Klidná poloha Mosambiku na pobřeží oceánu

Země je velikostně srovnatelná s Tureckem, ale leží téměř na samém cípu afrického kontinentu. Co se dozvíte, když se podíváte na Mosambik? Mapa vám napoví, že podnebí tohoto státu je tropické. Sousedy této země jsou například Jihoafrická republika, Tanzanie nebo Malawi. A také příjemný Indický oceán. Právě jeho pobřeží představuje naprostý ráj na zemi, kde se dá prožít pohádková dovolená. Mosambik disponuje velmi kvalitní sítí služeb pro turisty.

Zdroj foto: Maddy Settle / Shutterstock.com

Co v Mosambiku zažít?

Přejete si objevit Mosambik? Dovolená v této oblasti se řadí mezi turisty velmi ceněné zážitky. Čistá voda oceánu, nekonečné pláže a tropický ráj na zemi. Samozřejmě odpočinek v ráji je největším lákadlem této africké země, ale to není vše, co vám nabídne. Mosambik zajímavosti nabízí jako na stříbrném podnosu.

Bílý písek sice vybízí k odpočinku, ale ještě zajímavější je se s potápěčským vybavením vydat do hlubin a prozkoumat pobřeží a jeho mořské obyvatele, zejména pak život divokého merlina. Z krásných pláží se můžete vzdálit do vnitrozemí, abyste zažili skutečné dobrodružství v africké divočině. Hornatá krajina přímo láká k trekingu.

Maputo Mosambik

Jaké je největší a nejlidnatější město země? Maputo Mosambik vystihuje dokonale – toto hlavní město africké země v sobě snoubí koloniální minulost i pulzující přítomnost. Míchají se tu různé kultury – je zde patrný jak evropský vliv, tak přístavní vůně dalekého orientu. Až se nasytíte směsí vůní a kultur, vyjděte na hradby pevnosti Forte, kde se na všechno podíváte z dokonalého nadhledu. Miliónové město nabízí klidná zákoutí i pouliční ruch neutuchajícího života. Rozhodně je na svých toulkách nevynechte.

Co v Mosambiku navštívit?

Chcete lépe poznat Mosambik? Historie této země je dobře patrná například ve městě Imhabane. Již během 16. století jej založili Portugalci, jedná se tedy o jednu z nejstarších osad v zemi. Naleznete zde památníky i muzea, ale i slavný plážový resort.

Dalším místem, které vás uchvátí, je rezervace Niassa. Zde se nikdy nevydávejte na vlastní pěst, ale pouze v doprovodu rangera. Žijí zde stáda slonů i buvolů. Právě zde prožijete nezapomenutelný zážitek z kontaktu s divokou přírodou.

Při svém putování zemí nezapomeňte ani na souostroví, které je tvořeno 32 ostrovy a ostrůvky, a nese název Quirimbas. Na těchto ostrovech zažijete dokonalý pocit souznění s přírodou, klid a pohodu. A pokud se vám zachce kontaktu s lidmi, navštivte Ibo Island, který dříve sloužil jako obchodní centrum Portugalců i Arabů. Tento ostrov Mosambik dokonale vystihuje – je ukázkovou křižovatkou kultur, obchodu i náboženství.

Státní vlajka Mosambik vystihuje dokonale – je v něm zeleň, neskutečné bohatství, i pohnutý osud lidí, kteří si svou svobodu museli vybojovat. Dnes tato země především představuje tropický ráj pro turisty. Tak si pospěšte, dokud jich tam nejsou milióny.

Země právem patří mezi překrásné ráje na této zemi.

Mohlo by se Vám také líbit
Zanechte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.