Výběr auta pro rodinu – nejbezpečnější vozy za posledních 5 let

Věnujete pozornost crash testům, když si vybíráte nové auto pro rodinu? Zajímají vás výsledky poukazující na stupeň bezpečnosti vybraného vozu? Většině z nás pravděpodobně na bezpečí rodiny opravdu záleží a informace o tom, jak si který osobní vůz stojí jistě považuje za důležité. Které automobily se umístily na předních příčkách bezpečnostních testů za posledních 5 let?

Obecně se dá říct, že nejvhodnější auta pro rodinu by měla být velká a pohodlná, přitom také bezpečná. Oblíbená SUV nebývají vždy tak bezpečná, jak si myslíme, i když při jejich robustnosti, vyššímu těžišti a pro někoho horší manévrovatelnosti, nedopadají na crash testech až tak špatně. Některá dokonce i překvapivě lépe. Jaké automobily se osvědčily jako bezpečné v posledních letech?

Volvo je synonymem bezpečnosti

Pokud dojde v okruhu cca 100 km od Göteborgu k vážné dopravní nehodě, v níž figuruje vůz Volvo, dostane výzkumný tým upozornění a vyrazí na místo vše zaprotokolovat a pořídit fotodokumentaci. Na základě poznatků z nehody auto neustále vyvíjejí. I díky tomu se vozy Volvo řady XC umísťují v žebříčcích bezpečnosti na nejvyšších místech. Třikrát za posledních pět let dokonce test vyhrály (r. 2015 XC90, r. 2017 XC60 a r. 2018 XC40).

Bezpečný VW koncern

Mezi bezpečná vozidla se řadí i automobily koncernu Volkswagen, a to nejen přímo vlajkové vozy, ale také naše škodovky či dokonce SEAT (Tarraco v r. 2019), který se jednou umístil na nejvyšší pozici se svými 97b% za ochranu dospělých pasažérů. 

Velmi dobré vlastnosti, pokud jde o bezpečnost má i náš automobil Škoda Kodiaq, i když je hodnocen “jen” 96 procenty. Kolem 96 % si drží také řada Volkswagenů (Arteon, Polo, Tiguan, T-ROC).

Mercedes, Honda i Alfa Romeo

Mezi takzvaná pětihvězdičková auta (pět hvězd představuje nejvyšší bezpečnost) se řadí také například Mercedes (v r. 2018 řada A a v r. 2019 řada G) nebo Honda CR-V, co je ale pro někoho možná překvapivé, k nejbezpečnějším automobilům patří také vozy značky Alfa Romeo, a to hned dva: luxusní manažerský sedan Alfa Romeo Giulia (testovaný v r. 2016) a SUV Alfa Romeo Stelvio (r. 2017). 

Zdroj foto: In Green / Shutterstock.com

Spolehlivé a bezpečné SUV

Mezi SUV, která jsou natolik bezpečná, že v nich můžete bez obav vozit své děti, se zařadilo například Mitsubishi Eclipse Cross, které v bezpečnostních testech Euro NCAP v kategorii ‚kompaktní terénní vozy‘ dosáhlo 97 % za ochranu dospělých pasažérů a 80 % za ochranu chodců. Nepřekvapí, že tento vůz japonské provenience získalo i ocenění auto roku 2017. Mitsubishi Eclipse Cross je zástupcem právě těch bezpečných SUV, které dnes už téměř zcela nahradily kdysi velmi oblíbené rodinné vozy MPV (multi-purpose vehicle). Je docela škoda, že ty se dnes dají sehnat jen v autobazarech.

Mohlo by se Vám také líbit
Zanechte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.