Chcete ochránit svůj vůz? Postavte si přístřešek na auto

Ne všichni mají možnost parkovat svého plechového miláčka v garáži. Pak přichází na řadu levnější, ne však méně kvalitní varianta. Postavit si na svém pozemku přístřešek na auto není vůbec složité.

Přístřešek na auto využití

Pokud se rozhodneme postavit si přístřešek, musíme pečlivě zvolit, k čemu nám bude sloužit. Existují dnes přístřešky například na uschování dřeva, zahradního nábytku či nářadí. Není žádnou výjimkou, že mnoho lidí má na zahradě přístřešek, pod nímž schovává své auto.

  • Přístřešek na auto je možné pořídit hned několika způsoby.
  • Tím jednodušším, ale pro naši peněženku zátěžovým řešením, je objednat stavební firmu, která nám sama a správně přístřešek postaví.
  • Je také samozřejmě možnost koupit si už hotový přístřešek v určitém hobbymarketu – a máme to téměř bez práce.

Přístřešek na auto svépomocí

Pro nás nejlevnější možností, jak dosáhnout ochrany pro auto, je postavit si přístřešek svépomocí. K tomu nepotřebujeme téměř nic. Je nejprve důležité zvolit si:

  1. Jaký budeme potřebovat materiál,
  2. jaký je nejvhodnější povrch jako podlaha,
  3. jak bude řešena střecha.

Musíme si spočítat, kolik materiálu budeme potřebovat. Většinou se jedná o dřevo, které je však potřeba ošetřovat. Můžeme stavět přístřešek pro jedno či více aut. Je dobré také počítat s nějakým prostorem navíc, například na možné opravy auta nebo garážové nářadí, ideálním pomocníkem je třeba pístový kompresor. Dnes můžeme vidět i přístřešky, které jsou z hliníku, ty však esteticky neladí se zahradou a zbytkem pozemku.

Zdroj foto: klikkipetra / Shutterstock.com

Proč si pořídit přístřešek

Je hned několik důvodů, proč se většina lidí rozhodne stavět přístřešek pro svá auta. Tím nejhlavnějším je pravděpodobně ochrana. Nikdo přece nechce přijít ráno k autu po noci plné krupobití a zjistit, že jeho vůz je někdy i nenávratně poškozen. Nebo třeba takové sluneční záření. Je jisté, že sluníčko nepatrně ničí strukturu a barvu laku – a my pak máme jen oči pro pláč. Dobrou ochranou může být také vosk na auto, které rovněž pomáhá ochraňovat čistotu a krásu vašeho vozidla.

Tím dalším důvodem může být samozřejmě i to, že potřebujeme uschovat nejrůznější věci a nářadí, které jsou s automobilem spojené, a nemáme možnost umístit je někam jinam. Pak je tedy i velmi důležité, abychom zvážili k přístřešku přidat i boční stěny z důvodu ochrany.

Přístřešek na auto je skvělým řešením, jak svého miláčka ochránit. Je jen na nás, jakou si zvolíme variantu a jak taková ochrana bude vypadat.

Zdroje: estav.cz, receptyprimanapadu.cz

Mohlo by se Vám také líbit
Zanechte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.