3 místa, která vás na ostrově Bali stoprocentně nadchnou

Ostrov Bali patří mezi stále více populární turistické destinace. Ostrov nabízí všechno, co si člověk dovede představit – od majestátních chrámů a historických památek, až po dobrodružná místa, krásnou přírodu a luxusní pláže. Poskytuje tolik možností, že ani týdenní dovolená na Bali nestačí k prozkoumání celého ostrova.

Bali je v poslední době velmi populární destinací. Inspirujte si místy, které můžete na Bali navštívit, rozhodně je z čeho vybírat.

Vesnice Bali Penglipuran – balijské dědictví

Vesnice Bali Penglipuran leží 700 metrů nad mořem a rozkládá se na více než 100 hektarech. Pro její polohu můžete cítit chladnou horskou atmosféru. Samotná vesnice je opravdu krásná se symetrickou strukturou a vše je uspořádáno velmi úhledně. Jde v podstatě o vnitřní pohled na to, jak lidé skutečně na Bali žijí, je to takové živé muzeum.

Všechno je naprosto bez poskvrny, čisté a organizované, i proto se tato vesnička řadí mezi tři nejčistší vesnice světa. Obyvatelé vás velmi přátelsky uvítají a ochotně vám ukážou své okolí. Staré cihly stále stojí na svém místě, tradiční kuchyně jsou pokryty sazemi z ohnivých krbů na dřevo. Lidé prodávají umělecká díla a další zajímavé předměty, tudíž můžete vstoupit do každého domu a pozorně sledovat jejich architekturu při nakupování suvenýrů. Kromě toho jsou jejich místní zdravé nápoje a káva velmi levnou a chutnou záležitostí.

Za vesnicí můžete prozkoumat bambusové lesy, které jsou plné stezek a cyklostezek. Na severním konci obce je nejdůležitější chrám, kde se často konají náboženské obřady. Zde můžete obdivovat jeho pozoruhodnou elementární architekturu. Další jedinečnou vlastností Penglipuranu jsou vstupní brány do každého domu. Stěny z bahna a střechy z bambusu dávají vesnici velmi elegantní vzhled.

Lidé tuto vesničku považují za balijské dědictví a tradice. Je také známá svým zachovalým režimem a kulturou. Pokud se vydáte na ostrov Bali, rozhodně ji musíte navštívit. Zde se totiž ocitnete naprosto v jiném světě, poznáte skutečné Bali. Každý dům má stejnou architekturu, která zahrnuje rodinný chrám, kuchyň a kůlnu pro obřady.

Pláž Lovina

Pláž Lovina je jedním z nejznámějších turistických míst v severní části Bali, kde se nachází klidná mořská voda, načernalý chromatický písek i moře s delfíny. Mimochodem, delfíni se zde stali oblíbenou atrakcí. Ty můžete zahlédnout už pouhý jeden kilometr od pobřeží.

Hlavní centrum aktivit v oblasti pláže Lovina se nachází 10 km od města Singaraja. Pláž Lovina nabízí kompletní turistické vybavení, jako jsou hotely, restaurace, bary, plážové aktivity, obchody s uměleckými předměty, banka, doprava atd. Ubytování v této oblasti jsou k dispozici od prvotřídní třídy hotelů až po malý hotel, dokonce i domácí pobyty pro nízký rozpočet turistů zde najdete.

Vodopád Kanto Lampo

Vodopád Kanto Lampo má přirozené kouzlo, které mnozí návštěvníci obdivují. Je to krásný kaskádový vodopád nacházející se uprostřed zeleně. Kanto Lampo byl objeven teprve před pár lety a patří mezi přírodní drahokamy ostrova Bali. Abyste se k němu dostali, nezapomeňte na podrobnou mapu Bali. Po cestě na vás čekají svažité kluzké schody, takže pohodlná a bezpečná obuv je samozřejmostí. Ideální volbou jsou barefoot boty, nikde netlačí a podporují zdravou chůzi i během celodenní turistiky. Také si do batohu přibalte plavky a kameru, protože nezvěčnit tu nádheru by byla škoda. Za menší poplatek si můžete užít místní masáž přímo na skále vodopádu, věřte, že se budete cítit jako v lázních.

Tento vodopád byl vybaven šatnami a místními průvodci, kteří vám pomohou získat ty nejkrásnější obrázky. Vodopád nabízí i další jedinečnou podívanou – když voda teče po skalách, na než svítí sluneční paprsky, uvidíte i pestrou duhu. Pokud si chcete užít klidu na tomto malebném místě, je lepší vyrazit časně ráno, abyste se vyhnuli turistům.

Dnes už letenky na Bali seženete za velmi přijatelné ceny, neváhejte a prozkoumejte krásy tohoto ostrova.

Mohlo by se Vám také líbit
Zanechte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.