Barvy v interiéru: Jaké by neměly chybět v roce 2022

Barvy v interiéru se každý rok přizpůsobují trendům. Při malování bytu se vyplatí vsadit na nadčasovost, která zde vydrží několik sezón. Které 3 barvy jsou hitem roku 2022?

Barvy v interiéru 2022

Modrá barva ve všech odstínech

Po světové pandemii si všichni potřebujeme zklidnit nervy. A která barva je pro navození klidu lepší než modrá? Výborně se hodí do ložnice, kde vám nabudí příjemný pocit uvolnění a po ránu vás naladí a zklidní třeba po nočních můrách. Výborně vynikne na zdech, ale také se hodí na povlečení a závěsy. Pokud se ve vaší ložnici nachází nějaké květiny, oblékněte je do modrých květináčů.

modrá barva v interiéru
Zdroj foto: Photographee.eu / Shutterstock.com

Žluté barvy pro větší spokojenost

Hitem mezi barvami stěn dětských pokojů je letos žlutá! Tato barva má pozitivní účinky na naši náladu. Děti se budou v obklopení žlutých stěn cítit vesele. Navíc tato barva celou místnost prozáří a dodá jí šmrnc. Pokud nechcete celý pokoj přebarvovat, stačí do dětského pokoje zakomponovat pár žlutých doplňků. Povlečení na postel, polštáře, obraz sluníčka na stěnu a podobně.

Moderní smaragdová barva

Chybí vám pobyt v přírodě? Zelená stěna společně s pár rostlinami vám dodá pocit, že jste se ocitli uprostřed parku. Momentálně se veliké oblibě těší tmavě zelená barva doplněná zlatými policemi a světly. V kombinaci s černou barvou toto trio vypadá neskutečně elegantně. Pro někoho možná trochu moc extravagance, ale na druhou stranu – odvážným štěstí přeje.

barvy v interiéru
Zdroj foto: Followtheflow / Shutterstock.com

Bojíte se barev? Raději sázíte na klasiku a vyznáváte bílé stěny? Nevadí! Pohrajte si s doplňky. Pořiďte si třeba barevné nádobí nebo ručníky do koupelny. Můžete začít postupně a barvy do svého domova zakomponovat pomalu.

Když vám to bude vyhovovat, třeba časem přejdete i k vymalování stěn.

Zdroj: countryliving.com

Mohlo by se Vám také líbit

Komentáře jsou uzavřeny, ale trackbacks a pingbacks je otevřen.