Nejznámější živiny, které nutně potřebují vlasy

Kdo by nechtěl mít krásné a zdravé vlasy? Asi každý. Dosáhnout tohoto cíle ale nemusí být vždy jednoduché. Vlasy totiž potřebují tu správnou výživu a v neposlední řadě se o ně musíte dostatečně starat. Péči o vlasy aktuálně vynecháme, nicméně zaměříme se právě na to, jak je správně vyživovat. Konkrétně uvedeme nejznámější živiny, jež se podílejí na optimální kondici vlasů.

Bílkoviny podpoří sílu vlasů i rychlost růstu

Jsou to právě bílkoviny, jež představují jednu z nejdůležitějších složek výhodných pro lidské tělo. U vlasů to platí několikanásobně. Právě ony se bez proteinů, jak jsou bílkoviny také označovány, neobejdou. Vypadají zdravěji a rychleji rostou. A kde se s proteiny setkáme? Především v bílé mase, luštěninách a rybách. 

Zdroj foto: puhhha / Shutterstock.com

Železo pro optimální funkci tkání

Určitě je třeba vzpomenout také železo. Právě ono dokáže pomoct s optimálním fungováním jak tkání, tak i buněk v lidském těle. Vlasů se to týká pochopitelně také. A odkud železo čerpat? Zejména z čočky, fazolí, špenátu či kapusty a jiných potravin. Jinak železo budete přijímat lépe, když zkonzumujete ještě další potraviny se spoustou vitamínu C. Toho se hodně nachází hlavně v citrusových plodech. Vitamíny na vlasy jsou velmi důležité a tradiční céčko hraje hlavní roli.  

Zinek a jód

Je to právě zinek, který dokonale pomůže vylučovat kožní maz. Pokožka hlavy je díky tomu dokonale hydratována. Zmizet by měly lupy. Zinek pozitivně ovlivňuje také vlasový folikul. Najdeme jej především v mandlích, drůbeži a ořeších či mořských plodech. Stejně tak důležitý je i jód. Ten ovlivňuje pozitivně jak fungování štítné žlázy, tak i nehty a vlasy. Jeho zdrojem jsou hlavně vejce a mořské plody. Optimální je příjem těchto živin v pravidelné stravě. Pomáhají i tehdy, když už třeba proběhla transplantace vlasů.

Mohlo by se Vám také líbit
Zanechte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.